3. Op de parochievergadering van november j.L zijn in de rondvraag een tweetal vragen gesteld omtrent het kerkhof. Het kerkbestuur heeft toegezegd beide punten op te pakken. Het eerste punt betrof de vraag of het niet haalbaar was om alle kruisen op het kerkhof op gelijke hoogte en in een lijn te zetten. Dit is een erg goed voorstel, maar bij de realisering komen toch nog wel de nodige problemen aan de orde. Voor die problemen moet echter wel een oplossing te vinden zijn. Een van de grootste problemen is de mankracht. Er zijn voor die klus diverse mensen nodig om e.e.a. te realiseren. Op de parochievergadering heeft de eerste vrijwilligger zich aangemeld. WIE VOLGTgaarne opgave bij de secretaris, Jeu Steeghs, telefoon 583454. Het tweede punt betrof de vraag wat het kerkbestuur vond van het toestaan van andere grafmonumenten dan de tot dusverre gebruikelijke uniforme witte kruisen. Trots als we als kerkbestuur zijn voor de vele complimenten over de huidige outfit van ons kerkhof willen wij als kerkbestuur evenmin de ogen sluiten voor andere opvattingen, die nu juist in een andere richting gaan. Wie zijn wij als kerkbestuur om die vraag zonder pardon terzijde te schuiven. Het zou namelijk best wel eens zo kunnen zijn dat die wens m.b.t. andere grafmonumenten bij een zodanig groot aantal mensen leeft dat het roer op dat punt om zou moeten gaan, althans dat men zich daarover ernstig zou moeten beraden. De haalbaarheid is echter niet enkel afhankelijk van het aantal mensen dat daar voorstander van zou blijken te zijn, maar er komen een onvoorstelbaar aantal andere problemen bij kijken, die de revue zuilen moeten passeren en om een oplossing vragen. Het kerkbestuur wil ZONDER OVERIGENS CONCRETE TOEZEGGINGEN te doen de gelegenheid bieden om een te formeren werkgroep de wensen, de mogelijkheden en onmogelijkheden te laten onderzoeken. Dit zal bepaald geen gemakkelijke klus zijn. Daarvoor is een aantal enthousiaste vrijwiliggers noodzakelijk, dat bereid is grondig vooronderzoek te doen en van advies te dienen, Wie wil ...s.v.p. opgave aan secretaris, Jeu Steeghs, telefoon 583454. V

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 4