Recentelijk ontving u via de Ruuper een aantal stukken met betrekking tot de gezinsbijdrage. Er zijn naar aanleiding daarvan enkele verzoeken binnen gekomen om aan te geven wat een redelijke kerkbijdrage nu inhoudt Wat redelijk is, kan niet in zijn algemeenheid worden aangegeven omdat dit afhankelijk is van de specifieke omstandigheden van eenieder individueel. Daarom zal iedereen dat zelf moeten bepalen -afhankelijk van zijn financiële draagkracht. Op de markt is uw gulden een daalder waard, zo luidt het gezegde. Dat zal wel kloppen, maar de ene heeft meer daalders dan de ander en de ene heeft meer problemen dan de ander. Om toch een indicatie te geven yermelden wij het richtbedrag van het jaar 2000 zoals dat in de berichten van het bisdom wordt aangegeven als minimum kerkbijdrage, namelijk f 190,00. Het gaat hier duidelijk om een gemiddelde, dus voor de een zal het echt wel meer kunnen zijn, maar voor de ander dus ook minder. Hel kerkbestuur. 2 MISDIENAARS: za 19.00 Lucie Houwen en Patrick v.d. Sterren zo 10.00 Jenny Achten en Jobien Janssen vr 19.00 Auke Loonen en Eline Voermans Als je een keer niet kunt misdienen, zorg dan zelf voor iemand anders, zoals afgesproken LECTOREN: za 19.00 Harrie Bovêe zo 10.00 Jeanny Jenniskens In je eentje kun je niet geloven. Ja, je houdt het misschien wei een poosje vol, maar het is toch wel eenzaam. Het is alsof je alleen in een veel te groot huis woont, waarvan tefeel ver trekken leeg staan en dat is ongezellig. Geloven is als het verzamelen van een stapel hout, die je in brand steekt. Langzamerhand vat alles vlam. Maar als je er een brandend takje tussenuit haalt, dan zie je dat het vuur daarin uitdooft. Zo is het ook met de geloofsgemeenschap; daarbuiten dooft het vuur van het geloof....

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 3