Kerkbalans Het motto van de Kerkbalans 2001 luidtomdat je rekent op eikaar Met deze slagon is opnieuw de aloude tweeslag gemaakt die de actii kerkbalans kenmerkt; een verwijzing naar de kern van het een vraag om financiële steun. Kerkbalans is de jaarlijkse maar maand januari een beroep op hun financiële bijdrage ten behoeve van de plaatselijk gemeenschap. Door de eeuwen heen. De Kerk is meer dan een gebouw of instituut. De Kerk is door de eeuwen heen ook de plaats geweest waar mensen op elkaar mochten rekenen. Niet alleen geestelijk, maar ook materieel en financieel. En zo'n plek wil de Kerk blijven, voor ieder die haar nodig heeft. Dat lijkt vanzelfsprekend, maar dat gaat niet voor niets. Dat de Kerk in deze tijd en samenleving waar zoveel om geld draaft nog be slaat mag een wonder heten. Maar de Kerk heeft in deze samenleving een "onbetwistbare plaats" omdat ze een kritiscn geluid kan laten horen. Denk aan "het allochtonenbeleid, de 24-uurseconomie, mensenrechten en ethische kwesties in de gezondheidszorg. Ook is de Kerk een plaats waar mensen elkaar bevestigen in pijnen, verdriet, verlies, maar ook in vreugde, geluk en levensbevestigingen. Daarom is en blijft de kerk ook in ons dorp een zeer belangrijke kiem van de Veulense gemeen schap. Leven anmatige aanpak behoort tot de verworvenheden van onze tij d. Zo hoor ik wel eens zeggen; "wij nemen een kind om nog maar te zwijgen van "een kind maken". Dit taalgebruik zegt iets over een verandering in opvatting en bewustzijn. Organiseren en plannen maken behoort tot de specifieke kenmerken van het hedendaagse levensgevoel. De basis van godsdienst en geloof lijkt te zijn, dat men erkent, afhankelijk te zijn van iets. Van Iemand, die groter en liefdevoller is dan ik zelf. Christelijk ge loof is in zekere zin een radicale trendbreuk. Het heeft alles te maken met geven, offeren,, j ezelf wegschenken. Het is een kwestie van ontvangen. Een. kind, een mens wordt ons toevertrouwd. Dit alles vraagt voortdurend om een houding van "open handen" ,van leven uit genade. Genade betekent,

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2001 | | pagina 23