24 Hoogfeest Onbevlekte Ontvangenis van Maria Op 8 december vieren we het hoogfeest van de Onbevlekte Ontvangenis van de heilige Maagd Maria Zij is de Patrones van ons bisdom. Nooit heeft God een mens of een ouderpaar zo in liefde geraakt, als op de dag van de menswording van Maria. Als kind werd Maria zo zuiver en helder geboren als kristal. Zij is zonder erfzonde geboren. Dit wil zegen, dat Zij de zuiverste is van alle mensen, die ooit door God werden geschapen. En wel in fijngevoeligheid van haar ziel, in haar afschuw voor de zonde, in haar afkeer voor,het minste kwaad. Als wij haar als hemelse Moeder aan roepen, verdrijf zij ieder gevaar, brengt ons tot in het diepste rust, en werkt in ons als een geneesmiddel op weg naar een volledig herstel. Zij voert ons tot haar Zoon Jezus Christus, die de eeuwige liefde zelf is. Zij is de diepste vrede waarnaar wij ademen, de diepste rust van zekerheid waar op wij hopen. Opnieuw adventstijd. Advent is niet enkel een tijd van wachten op Kerstmis. Jezus wil dat we deze tijd beleven als een tijd om echt over ons persoonlijk leven na te denken. Hoe is onze relatie tegenover God en onze medemens Verlangen we echt naar een nieuwe geboorte. Een leven dat werkt aan de diepe zingeving van ons leven. Een uitzien naar Gods scheppende Geest van liefde in ons leven. Onze God van liefde dringt zich niet aan ons op. Hij wil Zijn liefde schen ken als wij hiervoor ook van harte open staan. Zijn Geest - de heilige Geest- Wil in ons een kracht van goddelijke genade zijn. Want wij zijn immers zijn kjpderen. Laten we dan ook deze advent beginnen met een biddende gedach te "Heer, help me mij voor te bereiden op de komst van uw Zoon. Ik wil de genade aanvaarden die Hij voor mij heeft veroverd. Vul mijn hart van verwachting met uw liefde en mijn geest met uw waarheid. Uitspraken van mensen. Mensen hebben nieuwe dromen nodig. Verleden heb je, toekomst moetje maken. Hopen is het wachten op een positief resultaat van onze wensen. Slechte zetten worden alleen door slechte schakers overwonnen. Elke dag is een nieuw wonder dat dankbaarheid verdient. Een spontaan mens heeft maar een half woord nodig om iets verkeerd te begrijpen. Het goede is altijd beter, het slechte meestal gemakkelijker.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 25