Adventsconcert van Collegium Vocale Venray We zitten al weer volop in de "donkere dagen voor kerst". De dagen worden korter en de avond begint vroeg. De adventstijd is aangebroken. Nog maar enkele weken en het is al weer kerst. In deze adventstijd (het woord "Advent" is afkomstig van het Latijnse "adventus", wat "komst" betekent) bereiden we ons voor op het Kerstfeest waarin we de komst van Christus op aarde herdenken. Van ouds is deze voorbereidingstijd in de kerk een tijd van verwachting en inkeer. In het adventsconcert, dat zaterdag 16 december door het Collegium Vocale Venray (o.l.v. Marca Kusters) wordt gegeven in de St. Annakapel te Venray, wordt de sfeer van Advent op een verrassende wijze muzikaal vormgegeven. Het repertoire voor dit concert bestaat hoofdzakelijke uit hedendaagse composities en eigentijdse bewerkingen van "klassiekers". Heel bijzonder zijn drie korte werken van de in 1933 geboren Poolse componist Henryk Górecki, die in zijn composities altijd op zoek is naar puurheid in klank en tekst. Verder staat op het programma onder meer de "traditional" Gabriel's Message in een arrangement van David Willcocks (bekend als cantor van het Kings College Choir uit Cambridge), het Ave Maria van Hendrik Andriessen, The Lamb van John Tavener en het bekende O kom, o kom, Emanuel (Veni, veni Emanuel) in een bewerking van Jan Ake Hillerud, U bent van harte uitgenodigd voor dit sfeervolle Adventsconcert op zaterdag 16 december in de St. Annakapel te Venray, dat zal beginnen om 20:30 en ruim een uur zal duren.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 17