Onder het motto Samen Kerk, Samen Sterk werken de parochies burg aan meer onderlinge verbondenheid. Om efficiënter te werken en de krachten te bundelen, wordt samenwerking gezocht met meerdere paro chies in de regio. Dat is verstandig, want op de lange termijn hebben de parochies eikaars hulp nodig. Parochies die nu niet aan de samenwerking deelnemen, staan er over een paar jaar heiemaai aiieen voor. Terwijl de parochies die nü een samenwerkingsverband aangaan op termijn het meest levenskrachtig zullen zijn. Pelgrimsboekje Nederlandse Ter gelegenheid van de succesvoile Nederlandse Dag in Rome, op 7"no- vember 2000, is een Pelgrimsboekje verschenen. In dit rijk geïllustreerde boekje staan alle tochten die de pelgrims onder leiding van de Nederlandse bisschoppen die dag hebben afgelegd. Het bevat een schat aan informatie over de vele Romeinse kerken, waardoor het ook een echte 'must' is voor mensen die op eigen houtje een voettocht door Rome willen maken. Pelgrimsboekje Nederlandse Dag, 5,- exclusief verzendkosten. Secretari aat RK Kerk, tel.: 030 2328909, e-mail: bestel@rkk.nl Limburgse heiligenkalender 4 DECEMBER; H. BARBARA De H. Barbara is weliswaar geen échte Limburgse heilige, maar gezien haar reputatie als beschermvrouwe van de mijnwerkers, mogen wij haar van oudsher toch ais Limburgse heilige beschouwen. In een poging haar te dwingen om afstand te doen van het christendom liet haar vader zijn knappe dochter in een toren opsluiten en martelen. Barbara weigerde echter. Daarop sloeg haar vader haar met zijn zwaard het hoofd af. Dat werd hem noodlottig, want hij stierf ter plekke door een bliksemin slag. H. Barbara wordt meestal afgebeeld ais een knappe jonge vrouw met een martelaarspalm en het zwaard waarmee ze om het leven werd gebracht. Het meest gangbare attribuut is een toren met drie ramen, die verwijst naar haar gevangenschap. De aantal ramen verwijst naar haar geloof in de Drie eenheid. n i J i SAMENWERKEN in cluster, federatie

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 22