Op vrijdag 28 oktober a.s. organiseert de E.W.L. een clownsmidaag in gemeenschapshuis 'de Brink' in Leunen, De aanvang is om 14.00 uur en de voorstelling za tot ongeveer 16.00 uur duren. Deze middag is voor iedereen toegankelijk. Voor leden is de toegang gratis, niet leden betalen 3,50 per kind (incl. 1 consumptie). Rabobank Zevenrode Innovatieprijs 2000 voor BituRec Merselose dakdekker wint innovatieprijs LEUNEN - Het Merselose dakdekkers bed rijf BituRec is winnaar van de Rabobank Zevenrode Innovatieprijs 2000. Directeur Rob Smits mocht 15.000 gulden mee naar huis nemen. De winnaar is donderdagavond gekozen door de leden van Rabobank Zevenrode tijdens de Algemene Ledenvergadering in Ysselsteyn. De wedstrijd is begin dit jaar uitgeschreven door Rabobank Zevenrode. Maar liefst 28 inzendingen kreeg de jury voorgelegd. Zij nomineerde uiteindelijk drie kandidaten voor de Innovatieprijs: Marlies vjanssen-Kusters van Ovivo Food bv in Meerio met nieuwe eierproducten als vers-er-pasta, Jan en Jeanne Slangen van de St. Joseph Hoeve in Veulen met hun kaas St. Josephs Witte en Rob Smits van BituRec in Merseio met bitumenrecycling. Zij presenteerden donderdagavond hun innovatie aan hun collega-leden. Rob Smits werd door een grote meerderheid tot winnaar gekozen. Hij kreeg 124 Van de 223 stemmen. De ondernemer mocht dan ook uit handen van de Erie Houben, voorzitter van het bestuur van Rabobank Ztevenrode, een cheque van 15 000 gulden in ontvangst nemen. Marlies Janssen haalde met 53 stemmen de tweede prijs. Zij kreeg een cheque van 7.500 gulden. De derde prijs ging naar Jan en Jeanne Slangen (46 stemmen). Zij kregen een cheque van 2.500 gulden Bitumen korrel Rob Smits krijgt in zijn dakdekkersbedrijf te maken met afval dat vrijkomt bij de renovatie en sloop van daken. Vanuit die 'afvalstroom' ontstond het idee om bitumen dakbedekking te recyclen tot een secundaire grondstof. Het .product van BituRec is een bM de productie van nieuwe dakbedekking, isolatie en wegériSrouwasfalt. Dë grote kracht van het product is dat het èen hoogwaardige toepassing van een afvalstof is. Het vermindert bovendien het beslag op primaire grondstoffen en beperkt een zeer milieuschadelijke afvalstroom. "Een heel praktische innovatie," vond de jury, "van groot belang in het kader van de' duurzaamheid, zowel ecologisch als sconomisch. Het bedrijf is het eerste en enige dat bitumineus dakafval met speciaal ontwikkelde machines volgens een eigen procédé kan recyclen. Ook van belang is dat het bestaan van dit procédé -rtoe heeft geleid dat het ministerie van VROM heeft besloten tot een formeel stortverbod voor lakbedekkingsafval, In een branche die niet bekend staat om milieuvriendelijkheid is dit een heel bijzondere en geslaagde innovatie." nnovatieprijs Rabobank Zevenrode wil met de Rabobank Zevenrode innovatieprijs vernieuwende activiteiten van laar ondernemende leden belonen. Zij ziet innovatie als een van de belangrijkste investeringen die jen ondernemer in zijn bedrijf kan doen. Met nieuwe ideeen, een nieuw aanpak of een nieuw product igt immers de weg naar continuïteit, naar een zekere toekomst en naar succes open. Gezien het succes van de Rabobank Zevenrode Innovatieprijs 2000 krijgt deze wedstrijd dan ook zeker een 'ervolg.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 17