2. MISDIENAARS: za 19.00 Diane van Gorp en Kim Verstappen zo 10.00 Paulien Weijs en Marion Weijs di 19.00 Fenne Smits en Sander Loonen do 19.00 Joyce Hendrix en Eline Voermans LECTOREN: za 19.00 Peter Loenen zo 10.00 Jeanny Jenniskens GEDOOPT: Misty Baltissen, St. Catharinastraat 15 A UIT ONVERWACHTE HOEK. Onze wereld wordt grotendeels bepaald door volwassenen. In de volwassene is de mens uitgegroeid tot wat hij moet zijn. Volwassenen zijn de veroorzakers van al het goede en mooie dat gebeurt, maar helaas ook de bewerkers van het kwaad. Jezus, de eerste van ons allen, de mens bij uiitstek, bekriti seert deze heersende opvatting, de overheersing door volwassenen. Jezus haalt kinderen naar voren; want kinderen zijn als God, ze zijn groter dan de mensen die twisten over de vraag wie de grootste is. En bij deze kinderen horen ook zij die zijn zoals kinderen: de kleinen en eenvoudigen die geloven. In de lofzang van Maria heette het al: God heeft een hekel aan trotse en heersende grote mensen, maar Hij wordt verliefd op de kleinen en eenvoudigen. Jezus haalt de kinderen en de kleinen naar voren. En Hij hoopt, dat alle grote mensen, bij het bepalen van hun beleid, letten op kinderen, die zo onverwacht uit de hoek kunnen komen. Op school vroeg de juffrouw eens: "Waaraan :kun je rijke mensen herkennen Geld, groot huis, Mercedes, veel vakantie, een mooie vrouw... dat zijn antwoorden uit de wereld van de volwassenen. Opeens steekt een kleine jongen zijn vinger op en zegt: "Wij zijn rijk. Mijn moeder zegt altijd, wij zijn kinderrijk." KindeJien. moeien ve.e£ geduid heJULen mei. g/iote menden aldus "de kleine prins"

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 3