1U# W: 18 terecht is gekomen. Het begin van een opstapfase dat vermoedelijk zal leiden naar het ongewisse. De weg door het leven kent zo toch wat vreemde kruispunten, waarop men wel is voorbereid maar toch totaal anders is dan je gewend was. Zo moe ten we soms van onze zo vertrouwde wereld, afstand nemen, o heden te scheppen voor iets nieuws. We leren in eens dat het leven inhoud; loslaten of aanpakken, nemen of geven. Verder kijken dan onze zo ver trouwde wereld. EEN MOOIE EN GERUSTSTELLENDE ER VARING Het was voor mij en met mij veel ouders, hoe het tea van leerkrachten van onze school h un werk doen. He is duidelijk veel meer dan de geplande uren lesgeven. Zo heeft ons schoolteam zich een jaar gebogen over de R. K. identiteit van onze Antonius school. Zo lang Ja want als een R. K. school zich zo noemt, moet deze ook R, K. zijn. Het is veelmeer dan een naam, meer dan twee letters. Het is een frisse actuele kijk op de inhoud, en hoe deze identiteit kan doorwerken op alle facetten van de school, de leervakken, en het doen en laten. Het geloof en levensbeschouwing, is een kijk op het leven. Een levensvisie, van waaruit •H we leven en werken, nu en in de toekomst. Het is aldus geen naamplaatje aar een "zijn". Het gaat uiteindelijk om onze kinderen en hun toekomst. Het schoolteam testte de identiteitsgedachte van de ouders op de ouderraad bijeenkomst. De uitslag was duidelijk; het ouders konden zich goed vinden in het resultaat van het team. Het is lovend, dat onze school ook in het jaar 2000 de R. K. van onze school als een groot goed beschouwd t-«E-rrr TWEE PA USEN ZALIG VERKLAARD Weer een feestelijk gebeuren in dit Heilig Jaar 2000. Op de eerste zondag van sep- temder worden twee pausen zalig verklaard Het zijn de Pausen die centraal stonden in de 19 e en 2Öïte eeuw; Pius IX en Johannes xxm oet je pausen eigenlijk wel zalig of heilig verklaren Je kimt zeggen; ze zijn door hun hoge ambt al zo heilig, en ze heten bij hun leve Moet er nog een stralenkrans zal de Paus zeggen, niet om deze mensen te eren, maar om Gods goed heid en genade te eren die in deze mensen zo overduidelijk naar buitei scheen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 19