I EUCHARISTISCH CONCRES 2000. u ^>x Met 47 ste eucharistisch congres was in Rome een van de hoogte punten van dit jubileum jaar. De eucharistie is een dage lijkse rijkdom, maar af en toe moet je bij v stil staan en het weer koesteren en bewonderen. Zo kwam men - eind 19de eeuw - tot het initiatief, om eens in de zoveel jaren een groots internationaal feest te houden. Een Congres en vieringen, met publicaties en processies. Het werd geopend met verschillende vieringen en catechetische bijeenkomst. En een nachtwake door zeer veel jongeren in de St. Jan, met een Nachtprocessie naar de Mc. Pieter. Het hoogtepunt werd de groot schalige processie, waarbij de Paus voor ging, het heilig Sacrament van de St. Jan van Lateranen naar de Maria Maggiore te dragen. Een grote menigte nam deel aan deze processie en niet minder ensen stonden langs de straten. Er werd vurig en eerbiedig gebe den. Met een grote zondagsviering op het St. Pieterplein eindigde het congres. Wat hier zo massaal gevierd werd, is het mysterie van de Eucharistie, in al zijn rijkdom. Uit dit alles werd duidelijk; de heilige Communie is een van de kostbaarste bezittingen die de R.K. Kerk heeft Met de heilige Communie dienst men vol respect om te gaan. Wanneer men de Communie thuis brengt, brengt men ook het Lichaam en Bloed van Jezus Christus. Het is geen snoep je. De communie dient men op een waardige manier te ontvangen. Bij het rondbrengen van de heilige Communie aan de zieken en thuiszittenden,wordt een pyxis gebruikt. Dit hi een uit waardige materialen vervaardigd doosje, waarin de heilige Communie op een eerbiedige manier wordt gevierd. De heilige communie, wordt na voorbereidende gebeden aangereikt Duidelijk spraken mensen zich uit; hoezeer het hen sterkt en bemoedigt Laten we vanuit dit congres ook onze weg kiezen naar de heilige Eucharis tie. Diaken. tafeltje achter in de kerk liggen voor opgave om deel aan gebeds groep. Vanuit de deelnemers wordt bekeken wanneer en hoe vaak we bijeen komen..

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15