2 MEDEDELINGBij afwezigheid van de pastoor kan men voor dringende pastorale aangelegenheden kontakt opnemen met Mevr. Annie Reintjes, Bershof 8, Tel: 58 22 21. Op Pinksterdag, 11 juni, ontving Dhr Joos Reintjes, Bershof 8, na de Hoogmis de pauselijke onderscheiding "PRO ECCLESIA ET PONTIFICE" voor zijn vele verdien sten voor onze parochie als kerkmeester gedurende bijna 30 jaar en als lid van ons Herenkoor gedurende 40 jaar. Zijn specifieke taak binnen, ons kerkbestuur was de zorg voor de gebouwen: het kerkgebouw, de pastorie en de kapelanie. Door zelfwerkzaamheid heeft hij veel aan onderhoud gedaan en ook veel dingen gemaakt voor de kerk, o.a. een mooie credens tafel van oude kerkbanken in de sacristie, vele consoles voor de beelden in onze kerk, allerlei tafeltjes en kastjes, dakkapellen op de kerk en de toren, een nieuwe grote deur voor de ingang van de oude kerk, enz:, enz. Vooral het laatste jaar van zijn ambtsperiode heeft hij zich volop ingezet bij de restauratie van de kerk: het mede toezicht houden op de werkzaamheden, het deelnemen aan de wekelijkse werkbesprekingen, het zelf meedoen aan het opknappen van het repetitielokaal, met het realiseren van een keukentje, toilet en bergruimte. Het is een prachtige ruimte geworden waar we als parochie veel plezier van hebben voor bijeenkomsten van de koren, de diverse parochiële werkgroepen, de kinderneven- diensten, enz. Ook als beheerder van het kerkhof heeft hij veel tot stand gebracht: een nieuwe afscheidsplaats met kruis in 1987, het maken van grafkruisen en het realiseren van een mooie urnenplaats. Het is om al zijn verdiensten dat het kerkbestuur heeft gemeend om aan Zijne Heiligheid Paus Johannes Paulus II te vragen hem de bovengenoemde kerkelijke onderscheiding te verlenen als blijk van onze grote waardering voor wat hij voor onze parochie heeft gedaan en betekend. Wij wensen hem namens alle parochianen van harte proficiat met deze onderscheiding. OPBRENGST KERKDEURKOLLEKTE v NEDERLANDSE MISSIONARI 30310

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 3