J LANDELIJK SYMPOSIUM "JONGERENPASTORAAT 21 De jongeren organisaties in Nederland waren in Utrecht bijeen. Thema Groeien in geloof, geloven in groei Er was een mas sale opkomst. De eindkonklusie die ik er aan kan geven is; 1. In het verleden vocht iedere jongeren organisatie voor een eigenheid en zelfstandigheid. Men blijft nu zoeken naar meer en meer inhoudelijke samenwerking. 2. Het geloof en levensbeschouwelijk element, werd jaar op Jaar naar de achtergrond geschoven. Nu spreken zei zich alle- aal uit om meer aandacht voor dit punt Met name; de levens zingeving. 3. Bijzonder aandachtspunt waar om gevraagd werd was; De vraagstukken van jongeren boven de 16, rond hun woon, leer, leef situaties. En hoe jongeren staan tegenover en in de kerk en samenleving. 4. De aangegeven voorbeelden waren; a. de Emmaüsgangers. Jezus gaat ongemerkt met ons mee, schenkt alle aandacht aan ons jongeren en luistert echt naar ons. Hij neemt de jongeren serieus, en ze mogen zich zelf zijn. Het schept een band van relatie, b. "de pelgrims". Jongeren zijn op weg naar hun toekomst. Maar er zijn steeds minder plaatsen en mensen, met wie de Jongeren zich kunnen indentificeren. Zij zoeken naar meer zekerheden, om bun levensdoel te kunnen bereiken. Op de bij eenkomst, moeten zij zelf hun thema's kunnen inbrengen. 5„ De jongeren verwachten in deze ook aandacht en inzet voor het hierboven vermelde van de plaatselijke kerken. Diaken van Gassel. A an alle Veulense jongeren. Graag wil ik als diaken alle aandacht aan jullie oproep geven. Dit kan zowel on- als georganiseerde jongeren boven de 16 jaar. A Hen moeten jullie dit dan ook zelf aangeven Het gagt niet om mijmaar om jullie.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 22