12 Is er in Leunen dan zoveel vandalisme zult u zich misschien afvragen Wij zouden dit graag met NEE willen beantwoorden, echter ook op dit punt gaat ons dorp met de tijd mee. Een opsomming van de laatste paar maanden; - vernielen au to op het plein, - diverse vernielde fietsen - diverse vernielingen aan de schooi en de speeltoestellen - diverse vuurtjes gestookt bij de Meent, de Schakel en de Brink - beklimmen gebouwen - agressie en disrespect jegens passanten, zelfs tegen ouderen - taalgebruik waar de honden nog geen brood van lusten - rommel maken (pizzadozen, milkshakes,en opruimen ho maar Meegaan met de tijd is goed maar dit is een trend die wij liever niet zien. Deze delicten vinden meestal plaats tussen 's avonds 6 en 11 uur en vooral buiten het weekend De "bewoners" (de Brink, de Schakel, de Meent) van het plein gaven de dorpsraad te kennen zich hier zorgen over te maken, en hierover gezamenlijk van gedachten te willen wisselen. Afgevaardigden van deze "bewoners" en de dorpsraad hebben hier recentelijk over gesproken. Tijdens deze vergadering was ook een functionaris van de politie aanwezig. Middels dit schrijven in de Ruuper willen we dit probleem onder de aandacht brengen van de bewoners van Leunen. Het is niet onze taak om mogelijke schuldigen aan te wijzen, wel is het onze gezamenlijke dorps-verantwoordelijkheid om er alles aan te doen Leunen leefbaar te houden en dit soort vandalisme te weren. Bij de politie is van een aantal gebeurtenissen reeds aangifte gedaan, een aantal zaken loopt nog, van andere zaken zijn er mensen die de daders kennen. Wij roepen de bewoners van Leunen op hun deel van de verantwoordelijkheid te nemen en daders ter plekke aan te spreken en/of aangifte te overwegen (dit kan ook anoniem Mogelijk is er slechts een kleine kern die de rest van de groep aanzet tot deze delicten. Er is meer lef voor nodig om te zeggen: NEE, IK DOE NIET (MEER) MEE dan om maar met de groep mee te lopen. Wij roepen de daders op om hun verstand te gebruiken en te stoppen nu het nog kan. Geleden schade wordt verhaald op de daders (of de ouders)"bezint eer ge begint" De politie gaat het centrum van Leunen opnemen in haar surveillanceroute. Het is zeker niet de bedoeling om de doelgroepen te verjagen van hun samenkomst- piek, deze heeft namelijk een belangrijke sociale functie. Het is juist de bedoeling om in contact te komen met deze mensen. De ervaring van de politie is dat deze benadering preventief werkt. Ze worden ook zeker niet benaderd als zijnde de mogelijke daders. Werk mee aan de leefbaarheid van ons dorp en breek het niet af Namens de Dorpsraad, de Brink, de Schakel, BS de Meent en Ouderraad de Meent. Vandalisme rondom hef dorpsplein in Leunen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 13