IN HET KOMENDE WEEKEND 27 Laat het Evangelie zien, dat het geloof meer is dan een willekeurig verhaal of theorie. Geloven betekend ook; elkaar dragen, bevestigeiren samen het geloof vieren. Geloven betekent even eens; Jezus blijven zoeken, en Hem een vaste plaats in je leven durven te geven. Wij zien, dat het persoonlijk geloof alleen niet voldoende is. Geloven is zich ook onbaatzuchtig en daad werkelijk inzetten voorde kerk en geloofgemeenschap. Hét geloof en de naastenliefde moeten als het ware in elkaar verweven wor- 9 den. Daarnaast zijn er mensen, die met een bocht om Jezus heen lopen en zich ergeren aan zijn optreden. De schriftgeleerden sto ren zich aan Jezus in zijn woorden en optreden. Hij beschouwd alle mensen als gelijken; vooraanstaande en uitgestotene^, rijke en armen, gezonde en zieken. Dit kan volgens hen niet. Jezus stport zich niet aan de schriftgeleerden, maar blijft de mensen omringen en helpen met zijn liefde. Diaken van Gassel. Ik geloof misschien wel op mijn eigen manier De kerk ligt mij niet zo, maar ik heb deze ook nauwelijks bezocht. Waarschijn lijk heb ik daarom ik noem het maareen persoonlijk geloof. Ik probeer mijn hart te laten spreken van wat goed of fout is. Ergens geeft me Iemand in; wat ik moet doen; wat beslist niet kan of wel kan. En ik heb bewondering voor de schepping die ik in de natuur terug vindt. Niemand kan b.v. toch een vlinder maken. Zo dun als een blaadje, zo mooi schitterend en vaak zo kleurrijk. Soms ben ik wel onzeker, maar wie is dan niet f Ik zeg dit allemaal, omdat ik nu toch soms denk, dat ik wel mijn geloof met andere wil delen. Door met andere het geloof te vieren zal het waarschijnlijk wel meer gaan betekenen in mijn leven. Marleen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 28