jv Jonge Ouders. Wij hebben gezien, dat als een jongen en meisje in het huwelijk treaen er veel verandert, zeker als er het eerste kind is gekomen. Je levenspatroon, je ritme, ja eigenlijk alles verandert. Het aan dachtsveld wordt verlegd.Ging eerst je aandacht naar elkaar, nu is het de nieuwe verrijking - je kind - die volop de aandacht krijgt. Dit blijkt elke dag te veranderen. Nieuwe geluidjes en nieuwe be wegingen. Heel bijzonder is de ervaring van jonge ouders rond de wieg. Ze beseffen, dat dit nieuwe leven in alles met hen verbon den is, en dat het toch iets geheel eigens heeft. Ze ervaren het als een wonder als een zegen vanuit de scheppende God. Dit nog zo weerloze kind, dat alles in zich heeft, maar de vader en moeder nog zo hard nodig heeft Bij bezoeken aan jonge ouders is me meerdere malen opgevallen, dat met name bij het eerste kind, ook de ouders zijn verandert. De jonge man legt zijn ruige hand op dit kleine wichtje dat ligt te slapen. Zachtheid, zorg en toe wijding worden als het ware opnieuw in ons tot leven gewekt. Door de geboorte van je kind - door het moeder- en vaderschap - Word je zelf in zekere zin een ander. Ja zelfs een nieuw mens. Heel toepasselij k is hier, Jezus gezegde; we moeten worden als kinderen". Mat 18,3). Een oude overtuiging zegt, datje in je kind iets van jezelf terug vindt Je kind is een spiegel, zonder meer, omdat kinderen vaak reageren op onze meest verborgen gevoelens. Geen wonder dat wat genoemd wordt een zorgen kind ouders soms voor een vreselijk dilemma geplaatst worden. Kunnen wij er wat aan doen, dat het wat achterblijft, en daarom extra aandacht behoeft Die vraag is heel menselijk, zeker als er zelfs medischof geloviggeen antwoord gegeven kan wor den. Niemand is namaak, want bij de geboorte van een mens r sta je telkens weer aan het begin. Wij mogen het kind ontvangen. In zekere zin als medewerkers - niet als vervangers - van de Scheppende God. Het ontvangen van ieder kind, is dan ook een innerlijke stroom van verwondering en dankbaarheid. Het raakt

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 26