Beter imago gehandicaptensport moet opbrengst collecte verbeteren Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten NFSG houdt dit jaar, in de week van 9 t/m 1S april met de hulp van ruim 40.000 collecterende vrijwilligers haar 25e Nationale Collecte voor de gehandicaptensport. Deze jubileumcollecte is meteen het startschot om het imago van de gehandicaptensport definitief om te buigen. Erik de Winter, directeur van het NFSG daarover: "Een beter moment kunnen we ons niet wensen, want dit jaar vinden ook de Paralympische Spelen plaats. Oranje haalt daar traditiegetrouw altijd veel medailles binnen. Dus door "Sydney 2000" komen ook gehandicapten die niet aan topsport doen positief in de schijnwerpers. Zo kunnen we voorgoed afstand nemen van dat beeld van zielige gehandicapten die met veel aanpassingen sport bedrijven. Want dat beeld klopt van geen kant. Ook gehandicapte sporters willen presteren en winnen met alle bezieling die ze hebben. Alleen hebben ze daar wat meer financiële ruggesteun en speciale hulpmiddelen bij nodig dan een valide sporter." "Hun sport is alles. Help ze een beetje." Het NFSG heeft daarom met de gratis hulp van R&TT Reclamebureau uit Holten driftig aan de presentatie en communicatie gesleuteld. Alle veranderingen, zoals een nieuw logo met een juichende, gehandicapte sporter en een nieuwe publiciteitscampagne moeten er voor zorgen dat de 25e Nationale Collecte meer geld in het laatje brengt. Het motto "Hun sport is alles. Help ze een beetje." wil bewerkstelligen dat er meer bijdrages uit het fonds aan minder valide sporters en -clubs verstrekt kunnen worden. "Wij moeten nu aanvragen weigeren", aldus de Winter, "wegens gebrek aan middelen. Dat vind ik te gek voor woorden in een land. waar de economie groeit en bloeit. Er moet dus, plat gezegd, meer gegeven worden." Het gironummer van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten is 5855. HAT l O HA A L 'OM0I fAOAT Q!H4H0lC4l,Te« ROTSTUINPLANTEN Alleen vrijdags en zaterdags J. HEESEN HORSTERWEG 11 LEUNEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 21