17 een andermans wei een andermans dochter bezig te houden tijdens het meiken. Maar dan zeggen wij op onze beurt dat het aldaar ook niet voor behoefd te dienen omdat de gasten bij evt. aanraking van de draad de schok toch wel zullen voelen al hangt er geen plaatje. Zo gauw we de betekenis van een en ander weten zullen we U deze wel overbrieven. Op de meeste bedrijven ziet men weer de schoorstenen van de kippenhokken roken of des 's-avonds licht in de hokken ten teken dat er piepende jonge kuikentjes aanwezig zijn. Dus straks komen de haantjes weer los. JONGE BOERENORGANISATIE: Op 14 Mei a.s. zullen de Veuiense Jonge Boeren deelnemen aan de Sportdag van de Jonge Boeren te Blitterswijck. Het Veulen neemt met een flink aantal leden deel aan deze dag. Wij wensen de deelnemers succes en hopen hierop de volgende maand terug te komen met de uitslag. SCHERMUTSELING VAN EEN OUDE WIELRIJDER. Van Ooi die op een mooie dag naar zijn dochter Jet en schoonzoon Sjeng Cox was geweest alwaar hij een glaasje energie had gedronken en meende het dravende paard van Wim van Meyel te passeren om bij Thies Kunen de bocht voor het paard langs te maken doch hij overschatte zichzelf, en moest de bocht te groot maken, zodoende fietste hij door de greppel heen en zelfs bij Kunen met het voorwiel door de heg heen en in de hof. Eerste statie van Ooi valt van de fiets en kust de aarde. Wim van Meyel welke dit ziet gebeuren staat honderd angsten uit maar toen hij na enkele ogenblikken het oudje overeind ziet krabbelen en zijn petje ziet opzoeken kon hij een flinke lachbui niet meer bedwingen en beiden gaan het gevalletje nog eens overwegenAlles is zonder lichamelijk letsel en materiele schade afgelopen. Hierop volgde ieder zijn weg volgens oorspronkelijk plan al was het dan ook met enige vertraging. Van Ooi kon gerust naar huis toegaan want hij was naar zijn schoonzoon geweest om in de varkensbak een zeug op te sluiten welke in blijde verwachting was. De voortekenen voorspelden reeds dat de moeder niet erg mak zou zijn. Naderhand bleek dat van Ooi de voortekenen goed begrepen had want het leek dat de zeug de bekroning op de Landbouwtentoonstelling te Ven ray naar het hoofd was gestegen. Het scheen dat zij haar pasgeboren kroost het leven niet gunde en er dan ook meer dan de helft van kant maakte. Volgende week het derde deel van de brief over april 1950. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 18