Tweede deel van de brief van april 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. PERSONENNIEUWS: ZIEKTEGEVALLEN: Manders Nel vertoeft nog steeds in het Ziekenhuis alhoewel haar toestand langzaam vooruitgaande is. Jeu Geerets zijn vrouw is inmiddels weer thuisgekomen. Nades de Lauw zijn vrouw is vorige week Maandag in het Ziekenhuis opgenomen voor nader onderzoek. To Cox welke getrouwd is met Thies Peters Ysselsteyn en woonachtig is op peelplan Zuid is ook voor enkele dagen in het Ziekenhuis opgenomen. Wat de zieke kinderen betreft waarover wij reeds vroeger een en ander mededeelde kunnen wij thans mededelen alsdat die jongen van H. Reintjes inmiddels zover hersteld is dat hij weer halve dagen naar school mag. Het meisje bij Hag ens is zover gevorderd dat zij enige uren per dag het bed mag verlaten. Van de rest zijn geen bijzonderheden bekend. INGEKOMEN- EN VERTROKKEN PERSONEN: Drabbels Kobus heeft met Pasen een nieuwe knecht gekregen en wel een van Nooyen van Merselo. Toon Bovee heeft twee man nieuw personeel gekregen n.l. Jan Fleurkens en een klein knechtje. Een broer van Burgers zijn dienstbode dus Brabants bloed. G. Geelen heeft een nieuwe dienstbode gekregen n.l. An Hendriks van Gradje. Anneke Reintjes is intussen ook naar haar nieuwe home vertrokken zodat Jos thans niet meer alleen voor zijn kostje zal behoeven te zorgen. ZAKELIJK NIEUWS: De akkerwerkzaamheden lopen op het einde voor wat deze lente aangaat. Alles is intussen gezaaid en kan gaan groeien als tenminste het weer beter gaat worden als gisteren want gisteren viel er een pak sneeuw zoals er in de afgelopen winter geen gevallen is. Vanmorgen om 12 uur stond bij Reintjes Handrie nog een sneeuwman in volle wapenuitrusting en dat op 26 April. Dus jongens nog maar niet te veel haast om naar huis te komen zolang het weer zo wispelturig is. Het vee loopt op vele plaatsen met schrik achter het schrikdraad in de weide, hetgeen aan het Veulen vrijwel overal is aangebracht. Overal ziet men dan ook van die bewuste plaatjes aan de afrastering bevestigd met de waarschuwing 'PAS OP, SCHRIKDRAAD'. Nu vragen wij ons af waar voor deze waarschuwing is bestemd want zij hangen met het opschrift naar de wegzijdeWij hebben ook nog niets gehoord van een koeiencursus alwaar de dieren het lezen moeten leren. Of zou het misschien bedoeld zijn voor hen welke de gewoonte hebben om aan Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (43) 16 i

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 17