VASTE NA KT IE GIRO 3000046 1 5 i III ti 4 31 GEEF DM Help mee aan het bouwen van een betere wereld. Wij kunnen Niemand missen. Vandaar dat via de Ruuper 14 April a.s. Zakjes worden bezorgd. Deze zakjes zullen in de "goede Week" Bij U worden opgehaald. Uw gift geeft onderdak voor straat kinderen en stoepbewoners in Bambay. In India leven veel kin deren op straat. SPARC is een organisatie die deze kinderen opvangt en een kans geeft op een beter bestaan. Voor straat- eisjes probeert men onderdak te vinden in pleeggezinnen. In Bombay zijn nu vier ventra ingericht voor enkele honderden jongens. Ze bepalen zelf wat daar gebeurt. Wie al heel lang op straat heeft weten te overleven, wil en kan heid over zijn eigen leven niet zomaar weer overgeven aan on bekende volwassenen. De jongens koken hun eigen maaltijden, spelen, kijken tv en slapen op een eigen slaapmat. Overdag verzamelen, sorteren en verkopen ze afval, poetsen schoenen of helpen in hotels. Werkloze jongens helpen sa sten bij het onderhoud van de centrum. In een van de centra s kunnen zieke kinderen bijkomen en medische zorg krijgen. Een centrum in een groot spoorwegstation dient voor de op vang van kinderen die net in Bombay zijn aangekomen. Door van andere overdag te helpen bij klusjes e stoepbewoners komt hun gevoel voor eigenwaarde terug. Ze wennen weer aan regelmaat en krijgen uitzicht op een beter leven. Sommigen groeien uit tot trainers die de plaatselijke bevolking leren hoe ze hun buurt het beste schoon kunnen hou den, bijvoorbeeld door van het afval compost te maken. SPARC verzorgt voor gens cursussen en cien, loodgieter, timmerman of chauffeur. In een aantal arme wijken leggen ze samen met andere straatjongens elektriciteit aan. voor jongens blijven zich, ook als ze volwasse straatkinderen. SPARC had dit alles niet kunnen verwezen lijken zonder uw steun. Dus niet vergeten, in de goede week ag u meehelpen,bij het bouwen aan een betere wereld Groetjes Diaken Van Gassel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 32