15 (Piet Clephas), bracht hem op het idee om gek te worden en na beraad slaging met zichzelf werd hij dan ook maar voor een paar dagen stapel gek. Als eerste daad van zijn krankzinnigheid achtervolgde hij zijn eega met een broodmes en al spoedig had hij haar zover in zijn krankzinnige macht dat thans Mevrouwtje het werk van Hem zoals poetsen enz. graag deed en dat Tienus met de nodige instructies haar tot vlugge afdoening aanzette precies zoals zij dat gewoon was om te toen. Nadat zij in overleg trad met de huisdokter adviseerde deze haar om erger te voorkomen, om de eerste tijd stipt Tienus zijn bevelen op te volgen en hem in de toekomst niet meer te gebruiken voor manusje van alles. Het slot van het liedje was dan ook dat Tienus niet meer krankzinnig zijnde het heft in handen mocht houden en Mevr. drie toontjes lager moest zingen. Vervolgens werd nog opgevoerd "het huwelijksexamen" en werden er nog enkele liedjes ten beste gegeven. Kortom het was een genoeglijke avond en eenieder keerde voldaan huiswaarts. Thuisfrontnieuws: Op Maandag 27 Maart li. arriveerde weer in zijn ouderlijke woning een onzer militairen uit Indie n.l. Jan Swinkels. De ouderlijke woning was mooi versierd door de buurt en zij hebben hem dan ook een waardige thuiskomst bereid. De eerste avond iiet men hem met rust om de naaste familie de gelegenheid te geven om deze avond in intiem samenzijn door te brengen. De tweede avond ging de buurt hun opwachting maken en de derde dag was bestemd voor het comité van het Thuisfront om de zo pas teruggekeerde en zijn familie van harte geluk te wensen bij zijn terugkeer. Tevens werd een blijvende herinnering aangeboden. Inmiddels zijn reeds een paar weken geleden de pakketten voor onze jongens in Indie verzonden zodat jullie deze binnen afzienbare tijd tegemoet kunt zien. De inhoud der pakketten is in overleg met de reeds gerepatrieerde militairen vastgesteld en wij hopen hiermede dan ook met de inhoud in de allernoodzakelijkste behoeften te voorzien, gezien het in hoofdzaak artikelen betreft welke volgens hunne zegswijze in Indie zeer moeilijk te verkrijgen zijn ofwel niet te betalen. Beste vrienden wij zijn thans aan het einde van ons maandelijks babbeltje. Alvorens te eindigen wensen wij U namens Comité en inwoners van het Veulen een Zalig Paasfeest (al is het dan ook Pasen geweest als U de brief ontvangt) en wij eindigen deze uitzending met de allerhartelijkste groeten van alle inwoners van het Veulen. Wij keren terug de volgende maand met het nieuws over de maand Aprii. Volgende week het maandelijks woordje van de Rector en het eerste deel van de brief over april 1950. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16