14 Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (41 Derde deel van de brief over maart 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. St. Jozef op de Smakt. De afgelopen maand bracht weer drommen bedevaartgangers naar het Genadeoord van St. Jozef op de Smakt. Zondag halfvasten heeft naar onze mening vrijwel zeker de kroon gespannen wat betreft het bezoek. Een grote schare jonge mensen woonden in de open lucht het plechtige lof met predicatie bij. Na afloop zag men traditiegetrouw, vele zoekende en speurende vrijgezellen en eenzame meisjes op het kerkplein. Men zag verlangende gelaatstrekken op vele gezichten van jongens en meisjes. Deze hadden na een devotievol bezoek aan de H. Josef de stille hoop dat de goede Heilige hem' minzaam zou toeknikken en zijn invloed bij het vinden van een goede levensgezel(lin) zeker zou aanwenden. Hoewel wij de verdere ontwikkeling van dit gebeuren niet gevolgd hebben, menen wij toch te mogen concluderen dat er nog menige oefening van liefde verricht is geworden. Of er aan het Veulen gebedsverhoringen hebben plaats gehad, buiten Anny, is niet bekend. Een en ander zal de toekomst wel leren. Half vasten. Het was een prachtige weertje en iedereen aan het Veulen maakte zich op om, om half acht bij van Gasset te zijn om te kunnen genieten van een bonte avond welke aldaar werd gegeven door de toneelvereniging ten bate van het Jeugdwerk. Aan de avond was een loterij verbonden en de loten werden verkocht voor de prijs van 0,25 ofwel 5 voor een gulden. Er was veel belangstelling voor de avond. Opgevoerd werden de blijspelen "Titanen der Lucht" en "de Truck van Tienus", welke laatste bijzonder goed in de smaak viel. Het werd gespeeld door drie jongens en drie meisjes waarvan Wim van Meyel op zeer verdienstelijke wijze van pantoffelheld tot baas des huizes promoveerde, terwijl zijn eega de omgekeerde volgorde moest maken. De truc welke Tienus uithaalde was de volgende: Ofschoon hij pas getrouwd was zat Tienus dusdanig onder de pantoffel bij zijn geliefde eega (Anny Nabuurs) dat hij op zijn vrije Zaterdagnamiddag de kamers moest doen, glazen wassen, stoelen afstoffen, meubels boenen, kortom al de werkzaamheden moest verrichten welke anders bestemd zijn voor een vrouwspersoon terwijl zijn eega met haar scherpe tong de nodige instructies gaf. Roken was verboden, want dan knoeide Tienus de as op de pas geboende stoelen. Eten voor hem kwam niet zo nauw. Mevrouw zorgde wel voor een apart potje voor haar zelf. Kortom het hele huwelijksleven was een totale mislukking. Zijn oude baas, een dokter

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15