Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (40) 14 Tweede deel van de brief over maart 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. VARIA-VERVOLG Oudste inwoner van Venray overleden: De oudste inwoner van Venray, Thijs Smits, is in de gezegende ouderdom van 96 jaar overleden. Hij is op 4 April ji. begraven. Nog niet iang geleden verkondigde Smits, dat hij geen tijd had om dood te gaan. Hij had pas 1000 sigaren en enkele flessen oude klare ingeslagen. Die wilde hij nog wel eerst aan het eind helpen. Hoewel hij blijkbaar tot de laatste ademtocht trouw bleef aan zijn borrel en aan zijn sigaar werd er toch niet gewacht tot de voorraad op was. Inmiddels zit de gemeente Venray een beetje met de handen in het haar. Zij heeft door genoemd sterfgeval n.l. op het ogenblik geen oudste inwoner meer. Wel op één na de oudste en twee na de oudste. Eerstdaags zal in 'Peel en Maas' een advertentie worden geplaatst waarbij sollicitanten worden opgeroepen tot de betrekking van oudste inwoner, of inwoonster. Alleen zij, die ouder zijn dan 90 jaar zullen kunnen reflecteren. Het zal ons benieuwen wie die gelukkige zal worden. Invasie in Venray. In de week van 27 Maart tot 1 April beleefde Venray, meer speciaal het Gemeentehuis, een invasie van jonge mensen die vroeger ook heel zeker naar de Smakt zijn geweest. Het betroffen n.l. trouwlustige paartjes die voor de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand voor eeuwig trouw kwamen zweren. De zwaarste aanval kreeg Ven rays stadhuis echter te verduren, toen op een gegeven namiddag de drie gebroeders Derks uit Oostrum met hun aspirantvrouwtjes, de getuigen en wederzijdse ouders, zich toegang wensten te verschaffen tot de trouwappartementen. Dit legertje, van veertien vijftien personen, imponeerde de gemeentebode, tevens portier, zodanig dat het hem een zenuwschok bezorgde en hiermede dus direct buiten gevecht gesteld werd. De aanvallers kregen daardoor gelegenheid een bruggenhoofd te vormen in de hallen van het Gemeentehuis. Vandaar uit werd een dusdanige operatie ingeleid, dat het van gemeentewege het beste geoordeeld werd om onmiddellijk maar de ambtenaar van de Burgerlijken Stand met zijn assistenten te mobiliseren. In drie achtereenvolgende golven kwamen de verplichtingen en vermaningen over de huwelijkskandidaten neer. Nadat alles verbonden was wat verbonden moest worden, daalden de gelukkige paartjes met hun escorte thans iets wat onzeker, de trappen van het Gemeentehuis af.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15