Hei aanbod voor dit jubeljaar 2000 Is onbegrensd. In die lijst beeft de hoofdstad van Israel haar eigen plaats. In de loop der eeuwen zijn daar heel wat mensen naar toe gereisd. Ook van Jezus wordt, met name in het Evangelie, bij herhaling vermeld dat Hij naar Jerusalem optrok. Het gaat daarbij onfeen geografische aanduiding, om de hoofdstad van hetbeloofde land Doch er is meer. De plek waar het hier om gaat, is van oudsher de stad van David, de koningsstad, de plaats waar zich de tempel bevindt d.w.z. waar God op deze aarde zijn intrek heeft ge nomen bij de mensen. Strijd en oorlog maar ook vreedzaam leven en heiligheid worden als een ideaal, ja als een belofte van God met deze plaats geïdentificeerd. Daar valt de beslissing over geluk of heil. Het Evangelie spreekt over; Jezus ging vastberaden naar Jeruzalem. Het woord Vastberaden" springt hier duidelijk in het oog. Jezus weet wat Hij wil, gaat zelfs het lijden niet uit de weg, kiest resoluut voor het kruis en voor zijn Vader, Voor de liefde en voor het leven als genade, niemand en niets kan Hem daarvan afbrengen. Daarmee wordt Jeru zalem het centrum van het heil van de wereld. Geen wonder dat er middeleeuwse landkaarten zijn die Jeruzalem als zodanig aanduiden. Tegelijkertijd is hier sprake van een geloofskeuze. In de heilige stad van het Godsvolk, waar Jezus ons door Zijn kruisdood heeft verlost, is voor altijd bepalend voor het lot van de wereld. Men kan het daar dan ook slecht verdragen, dat men deze plek niet veilig kan bezoeken. Want geen plaats op aarde is tastbaarder verbonden met de komst van God in onze wereld en met het heil van heel de mensheid. Vandaar ook dat heel veel mensen naar Jeruzalem treken. Men wil de incarnatie van Gods Zoon met eigen ogen zien. Het heil wi men fysiek kunnen aanra ken. Geen wonder dat de paus ook in 2000 er een bezoek wil brengen. Moet je naar Jeruzalem Die vraag komt in dit jubileumjaar in een nieuw perspectief. Veel mensen blijven erkennen, dat eigenlijk heel ons leven een reis is naar het nieuw en hemelse Jeruzalem. Dan zijn wij wij met Jezus op tocht en is er zoals Le Guiiiou stelt, geen wezenlijk verschil meer tussen rijk God en heiligheid. Diaken van Gassel

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 26