Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (35) 14 Derde deel van de brief over februari 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. WEDEROPBOUW: Zoals wij reeds eerder meldden worden aan 't Veulen 2 arbeiderswoningen gebouwd. De bouw is reeds zover gevorderd dat beide woningen onder dak zijn. In een der woningen komt te wonen A. Janssen welke thans bij G. Reintjes in de noodwoning woont. Wie of de tweede bewoner zal worden is nog niet bekend. Bij Hendriks (Steenfabriek) is met ook bezig met de opbouw van het woonhuis en stal. De rest wordt voorlopig nog niet opgebouwd. Op Vrijdag 10 Maart a.s. zal het pompstation op de Breeheide (Overbroek-Veulen) officieel in gebruik worden genomen. Dus de tijd is niet ver meer of we behoeven maar even een kraantje open te draaien en we hebben water in overvloed. Gezien de drinkwatervoorziening hier aan 't Veulen nog veel te wensen overlaat is het in gebruik nemen van het pompstation voor vele gezinnen een welkom iets. FEESTAVOND DOEL: Op Donderdag 9 Februari II. hield de Doel en de Toneelclub van 't Veulen haar jaarlijkse feestavond welke schitterend geslaagd mag heten. De avond werd ingezet met een koffietafel waar men zich te goed kon doen aan broodjes met worst, vla en dergelijke lekkernijen. Men liet het zich goed smaken. Daarna werden de droge kelen, tenminste wat men aan 't Veulen onder droge kelen verstaat, goed gesmeerd. De aspirant-toneellisten brachten de klucht "De ge- sjochte jongens" voor het voetlicht. Verder werden er nog voordrachten en declamaties ten gehoren gebracht en eenieder was dan ook uiterst voldaan over deze avond, die tot na elven duurde. Door de Jonge Garde werd op 12 Februari op veler verzoek het programma van de Ouderavond nogmaals voor het voetlicht gebracht. Zij oogstte ook ditmaal groot succes. Aan deze avond was ook een loterij verbonden ten bate van de Jonge Garde welke loterij een mooi bedrag in de kas der Jonge Garde bracht. Op maandag 6 Februari hield de plaatselijke Pluimveehoudersvereni ging haar Algemene Jaarvergadering. Uit het jaarverslag viel op te merken dat aan de veiling werden geleverd 865838 stuks eieren met een gewicht van 53131,2 kg. Aan de leden werd uitbetaald 118045,43. Je ziet wel dat de Veulense kippen hun beste beentje hebben voorgezet in het afgelopen jaar. Ook voor het Thuisfront schoot nog een eitje over in den vorm van een subsidie van 25,-. Vrijdag 24 Februari hield Dhr. Mennen uit Kronenberg een lezing over het streven naar levering van betere kwaliteit eieren, i.v.m. export. Het Hollandse ei moet haar goede

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15