aantocht zijnde voorjaar. Wij hebben reeds een paar mooie voorjaarsdagen achter de rug. Op veie plaatsen heeft men ai reeds haver gezaaid. Verder wordt er momenteel veel kunstmest gezaaid. Verder worden er momenteel nog vele krulstaartjes dood gekitteld zodat men thans volop geniet van de versigheid. Dat zal enkelen ook wel weer een paar vlugge dagen bezorgen. Wij van onze kant zeggen dan, het is net goed, je had het maar naar de Rector moeten brengen dan had je niet zo vlug behoeven te zijn. Vooral nu in de vasten. Dan mag je toch geen vlees eten. De rector geeft daar niets om want dan steriliseert hij het wel tot na Pasen. VEETEELT: De koeien en de paarden zijn op het ogenblik ontzettend duur. Voor een goede koe betaalt men al gauw plm. 800,- en voor een goede ruin ook. In Limburg te Maasniel en in Brabant in Eindhoven is de zo zeer gevreesde vogelpest onder de kippen uitgebroken. Deze ziekte was reeds enige tijd geleden in Beigie uitgebroken en i.v.nrs. deze gevreesde ziekte werd door de Regering de duivenvluchten vanaf Belgisch grondgebied verboden. Ondanks deze maatregelen brak in Brabant en Limburg zoals genoemd deze vreselijke ziekte uit. Binnen enkele uren tijds is het grootste deel van de kippenstal dood wanneer deze ziekte optreedt. Er worden dan door de regering ingrijpende maatregelen genomen om verder besmetting te voorkomen. De hele pluimveestapel van het bedrijf alwaar de ziekte wordt geconstateerd wordt direct verbrand aismede de hokken. Thans is de uitvoer van Pluimvee uit de provincies Brabant en Limburg verboden. JONGE BOERENORGANISATIE: Op 6 Februari II. werd te Leunen de jaarvergadering alsmede de feestvergadering van de Jonge Boeren Afd Leunen-Veulen gehouden. De secretaris gaf een verslag van de stand van zaken waaruit bleek dat zij niet slecht geboerd hadden, het afgelopen jaar. Er was een batig saldo aanwezig. Na de vergadering was er een koffietafel en men liet zich de broodjes met beleg goed smaken. Een flesje bier om de droge keel te smeren was dan ook op zijn plaats. Vervolgens werd de avond gevuld met verschillende zangnummers welke ten beste werden gegeven door onze Veulense Jonge Boeren. Op het ogenblik wordt er hard gewerkt aan het Veulen en te Leunen om te komen tot een splitsing van het Veulen en Leunen, zodat 't Veulen binnen afzienbare tijd misschien een zelfstandige Jonge Boerenorganisatie zal krijgen. De definitieve beslissing hierover zal vallen op Donderdag 16 Maart a.s. Op Aswoensdag hield dr. Grashuis in het Patronaat te Leunen een spreekbeurt over veevoeding. Volgende week het derde deel van de brief over februari 1950. Gernt Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16