15 Tweede deel van de brief over februari 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN: Sjeng Cox Hoeve Gouden Leeuw heeft een nieuwe knecht gekregen. Hij is afkomstig uit Well. Naam onbekend. HUWELIJKEN: Op 7 Februari II, is Anneke Reintjes (Grad) in het huwelijksbootje gestapt met Jos Lensen uit Holthees. Zij zuilen gaan wonen te Overloon. Het feest voltrok zich zoals gewoon. De cafes werden met een bezoek vereerd. Des 's-avonds bracht de fanfare van Holthees het bruidspaar een serenade ten/vijl het spoorwegpersoneel hun collega kwam feliciteren met z'n huwelijksfeest. Tijdens de afwezigheid van de gasten hebben ongenode brutale gasten zich op een manier welke minder prijzenswaardig is toegang weten te verschaffen en zich niet alleen tevreden stelden met de spijzen maar bovendien de onbeschoftheid hadden de schotels mede te nemen, waarin resp. vlees, brood, boter stonden opgediend. Dat er in America zulke mensen wonen welke voor dergelijke streken niet terugschrikken is voor de meesten niets nieuws. Schijnbaar hebben de 'Heren' toch wel wroeging gekregen want een week later werden, nadat een zeker iemand van het voor gevallene op de hoogte was gesteld, de ledige schotels terug bezorgd. Merkwaardig nieuws kwam op 4 Februari uit Venray. Een zoon van Robben had trouwplannen en om deze wettelijk te verwezenlijken stapie hij met zijn blondje naar het stadhuis, alwaar hij de laatste klant was welke een paspoort in de vorm van een trouwboekje ontving. Toen de- plechtigheid ten einde was en de ambtenaar van de Burgelijken Stand zijn vaderlijke vermaningen had uitgestrooid trok het feestende gezelschap zich terug binnen de deuren van Hotel de Zwaan. Wie beschrijft echter de verbazing van de Ambtenaar van de Burgelijken Stand toen deze des 's-maandags de man weer voor het loketje zag staan, met het trouwboekje in de hand. Zijn spiedend oog bekeek al de wachtende aanwezigen maar de vrouw welke bij het trouwboekje behoorde kon zijn oog niet onderscheiden. Zou hij reeds spijt hebben van de op Zaterdag gedane stap? Het is intussen 9 uur geworden en hij zal dan het loket maar openstellen. Op zijn goeden morgen kwam heel schuchter de hand welke het trouwboekje omknelde naar voren en maakte melding van een nieuwe wereldburger Robben-Swaghoven. Dit is wel een recordje hetgeen hij lang op zijn naam zal hebben. AKKERWERKZAAMHEDEN: Op het ogenblik werd er op de akker met man en macht gewerkt voor het klaarleggen van de akkers i.v.m. het in Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (34)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15