Vierdedeel van de brief over januari 1950 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. VARIA-VERVOLG. Het ligt in de bedoeling om dit jaar het Carnavalsfeest ook aan het Veulen te vieren. Men mompelt over allerlei sportwedstrijden. Hierop komen wij de volgende maand uitvoerig terug want wij,hebben onzen correspondent Bernard Pesson opdracht gegeven zich van een en ander op de hoogte te stellen en ons een uitvoerig verslag hieromtrent te leveren. WEDEROPBOUW. Meldden wij in onze vorige brief dat men een begin had gemaakt met de bouw van twee arbeiderswoningen aan 't Veulen. Thans zijn ze zo ver gevorderd dat men zich een beeid kan vormen van de werkelijke grootte van de woningen welke betrekkelijk klein zullen zijn voor een normaal gezin. THUISFRONTNIEUWS: Op Maandag 9 Januari II. is Thei Clephas met de Grote Beer weer in het Vaderland teruggekeerd. Om circa half vier in de namiddag passeerde hij met een grote bus welke van Rijkswege hiervoor was bestemd het Veulen en was enige minuten later op de plaats van bestemming, zijn huiselijke haard. Alles was prachtig versierd en men heeft hem zijn thuiskomst tot een onvergetelijke gemaakt. Dezelfde dag werd hij niet lastig gevallen en men liet hem in alle stilte genieten van het huiselijk geluk. De tweede dag ging de buurt, althans de ouderen, hem en de famiiie geiuk wensen. De derde dag ging ons comité ook haar opwachting maken bij de zo pas teruggekeerde dorpsgenoot. Thei heeft intussen de feestavond van de doel meegemaakt en hij heeft zich intussen kunnen overtuigen hetgeen hem steeds per brief werd voorgepreveld. Hij is intussen weer aardig ingeburgerd en heeft zijn uniform intussen weer verwisseld met het burgercostuum. Alleen de huidskleur verraadt nog de tropensoldaat. De collecte voor het Thuisfront gehouden op de toneelavonden van de toneelvereniging hebben een batig saldo opgebracht, n.l. de somma van ruim 97 gulden. Wij hebben deze giften in dank aanvaard en hopen U hiermede nog op een of ander gebied van dienst te kunnen zijn. 30 Januari: De winter had ons verrast met een laagje sneeuw waarmede de dooi van de korte vorstperiode werd ingeluid. Niettemin had de jeugd zich toch even kunnen vermaken al was het dan ook van korte duur. Zelfs onder de opgroeiende jeugd blijkt dit nog aitijd een aantrekkelijke sport zodat het eigenlijk heel gewoon was dat 's-avonds hiermede er nog enkele bezig waren om de laatste restjes bij te vegen en in de maneschijn onderling slag te leveren. Het front was gelegen tussen Jeu Toen het Veulen nog een Vülleke' was (32) 15

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 16