V.V\ 22 JUBIIIUM 2000 V In een laboratorium zie je vele buisjes, waardoor stoffen van de ene V. - - kolf naar de andere worden geleid. Vooral als stoffen verschillend van kleur zijn, kun je zo'n proces nauwkeurig volgen. Er is waar neembare samenhang en evenwicht. In ons menselijk bestaan is dat ongeveer hetzelfde. Hoe vaak zeggen we; dat ons uiterlijk de spiegel moet zijn, van wat we innerlijk beleven, Of dat woorden gepaard dienen te gaan met daden die daaraan beantwoorden. Het grote symbool van het christelijk geloof in het kruis. Geen toevallig logo en even min het product van een professioneel reclamebureau. Het kruis is in feite de verbondenheid van twee balken die eikaar-dragen. Twee levenslijnen die elkaar in evenwicht houden. De verticale balk band) met God en de horizontale (balk) relatie met onze medemensen. Het kruis is daarom in meerdere opzichten, bij uitstek, het beeld van het christelijk leven. De grondbeweging van ons bestaan wordt. er in uitgebeeld en tevens weten we dat Jezus Christus ons daarin op zijn levensweg naar het kruis voorgaat. Er is behoefte aan zekerheid, verankering, basis, veiligheid. Christelijk geloof is ons eigen gegrond weten in de levende God. Er is ook het voort durende verlangen naar relatie, naar ontmoeting met medemensen, naar delen met anderen van wat wij zelf ervaren, en van toetsen wat ons innerlijk beweegt. Christelijk geloof is ook bezieling, ge drevenheid naar medemensen, liefde in vele vormen en gradaties. Beide bewegingen staan soms enigszins op gespannen voet met el kaar. Ook dat wordt door het kruis in beeld gebracht; tegenstelling, verscheurdheid en lijden. Getrokken worden door God en verbon den zijn met mensen; het hemelse en het aardseysJaansoms op ge spannen voet met elkaar. Jezus heeft dit alles dóórleeft en omge vormd. Christelijk geloof doet pijn, doch het is ook bij uitstek de weg van vreugde en levensharmonie. Diaken van Gassel.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 23