15 Tweede deel van de brief over januari 1950 van hefVeulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. ONGEVALLEN: Slangen had het ongeluk om met de hand tussen de propeller Van de tractor te raken met als gevolg dat twee vingers emstig werden gekneusd. HUWELIJKEN: Anna Reintjes (Grad) en Jos Lensen uit Holthees zullen op 7 Febr. a.s. in het huwelijksbootje stappen. We wensen beiden een behouden vaart en een belanding in veilige haven. Verdere bijzonderheden volgende maand als het vonnis is voltrokken. VERKERINGEN: Ondanks de pogingen die door sommige oudere jonge jongens uit ons dorp worden aangewend om niet in een straks op te richten oudmannenhuis terecht te komen valt helaas vast te stellen dat die pogingen niet steeds het gewenste resultaat opleveren. Liet het zich aanvankelijk aanzien dat een blijvende relatie tussen een Veulense Jonge Boer (wiens naam in het ossenboek prijkt) en een Zeilbergs boerinneke tot de mogelijkheden ging behoren thans rest ons slechts met droefheid mede te delen dat al de illusies daaromtrent ijdel gebleken zijn. Nieuwe hoop kregen we echter toen we met de toneeluitvoering op Zondag 8 Januari jl. een vreemde eend in de bijt zagen. Uit de plaats die hij in de zaal ingenomen had meenden wij te kunnen concluderen dat To Hendriks als zij niet mee had moeten spelen allerwaarschijnlijkst naast hem gezeten zou hebben. Naar aanleiding van deze waarnemingen stuurden wij een patrouille ter spionage uit en deze rapporteerde ons dat de bewuste jongeling leeftijd plm. 26 jaar reeds voor de uitvoering enkele Zondagen aan het Veulen gezien was. Men koesterde toen echter nog geen achterdocht en dacht dat het meer te doen was om het natuurschoon, hier zo rijkelijk aanwezig, te bewonderen. Naderhand bleek echter duidelijk dat meer speciaal als doel gold Gradje Hendriks of beter zijn oudste dochter. Uit de waarnemingen van onze patrouille viel af te leiden dat de bezoeker van buiten de Provinciegrenzen n.l. uit St. Anthonis afkomstig moet zijn. Nu kunnen jullie je natuurlijk wel afvragen hoe is het mogelijk dat Amor op zo'n grote afstand een pijl afvuurt op een Veulens blazoen? Wij weten het ook niet maar in de liefde is alles mogelijk, nietwaar. Of hier van besmetting kan worden gesproken, kunnen wij niet beoordelen maar de ziekteverschijnselen welke zich voordoen, doen zulks vermoeden, want ook Jeu Hendriks heeft met zijn oude sleur gebroken en loopt thans ook met een kromme arm. In die kromme arm bevindt zich dan een meisje waarbij Jeu al eens vroeger een visje heeft uitgeworpen maar zonder resultaat. Doch toen Jeu Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (30)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2000 | | pagina 15