"Een kind is ons geboren- - - een Zoon is ons geschonken KERSTMIS; we zoeken Huiselijkheid en geborgenheid, licht en warmte. Als het maar enigszins kan schaart het hele gezin zich rond de kerstboom en de kribbe. Maar voor sommigen is de kersttijd, een extra gevoel van verlies, gemis en verdriet, omdat een van hun dier bare is weggevallen. Voor andere, omdat zij geen familie hebben en zich eenzaam voelen. Andere mensen zijn neu gens welkom, zoals Maria en Jozef, waarvoor ook geen plaats was onder de mensen. Voor ai deze mensen bidder wij met deze kerstdagen. Kerstmis is een bijzonder feest voor het kind". Als een Kind komt, verandert alles in het gezin en in de wereld. Alleen ai omdat net kind er is, en geheel en van harte bij ons is. Zeker het kind kan nog niet spreken, nog niets doen. Zijn hele bewustzijn en zijn vrijheid slapen nog. Toch is er veei vreugde en geiuk rond het nieuwe Kind. De geboorte van het Kind, maakt ongehoorde krachten los in de man en vrouw. Een wereld die tot dan toe be stond uit louter samen-zijn met twee in liefde, groeit uit tot een heel nieuwe wereld van zorgen en van hoeden. Maar bovenal; het kind grijpt in tot in de kern van de liefde. Het verandert die liefde en doet haar rijpen. Liefde begint immers altijd met een vorm van rijpen. De cirkel tussen man en vrouw wordt doorbroken, zo dat een derde binnen treedt; het kind. De liefde is ge zegend met "een nieuw leven En zo wordt de liefde tussen man en vrouw, breder, mooie, spannender, en rijker. Zo mogen en kunnen wij ook het Kerstfeest zien. Een feest van liefde en vreugde. Een van het nieuwe Leven het feest van omarmende vrede. En dit wens ik u allen toe, mede namens de Deken, de teampriesters, het kerkbestuur. De diaken.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 30