moHoloy/pn Hnnr hof neyen uan Ho nnrlino rnnHjoc hof c.taHitaffor waren ten zeerste onder de indruk van het gebeurde en toonden hun weer gauw genoeg de oude was, ai had hij veel bloed verloren. Dit getuigden daags daarna bij van Gassel het buffet en de deurknop want deze waren van kleur veranderd. Ai was de kleur oorspronkelijk vetgrijs thans was ze rood. Voor van Gassel en voordeel dat hij geen rekening had ontvangen van de schilder en dus goedkoop uit was. Pietje Mulders welke ook in genoemde gezelschappen vertoefde, kwam tegen drie uur op hete kolen te zitten want hij had een afspraakje met zijn wederhelft dat zij om haif twee uit zouden gaan. Toen Pietje thuiskwam om te eten kreeg hij Zü-n geweldigs fast van slaap dat hij er aan dacht om een kwartiertje te gaan pitten. Zo gezegd zo gedaan maar wie beschrijft zijn ontzetting toerf hij niet na een kwartier maar na een kwart dag wakker werd. Métêëri sdhoot hem de afspraak te binnen en als een hazewind schoot hij öridefde dekens vandaan, gauw een beetje wassen en dan zonder iets te gebruiken ais een hazewind op de fiets en naar het afgesproken adres. Ma ter plaatse te zijn aangekomen stond Pietje met een meewarige blik te staren. Welke motieven hij aanvoerde voor zijn te laat komen is ons niet bekend maar wij veronderstellen wel dat hij de werkelijkheid wel een beetje zal hebben omzeild, om erger onheil te voorkomen. Teng Houben welke ook niet op tijd op de afgesproken plaats aanwezig kon zijn omdat ook hij bij het genoemde gezelschap behoorde en ook de nodige glaasjes met water had gebruikt wist het beter aan de stee! te steken en kwam met het smoesje toen hem gevraagd werd waarof hij zo laat vandaan kwam, dat toen de hoogmis uit was een koe ging kalven en dat dit nogal even had geduurd. Gezien hij haar van de noodzakelijkheid van zijn thuisblijven kon overtuigen liep dit geval zonder kleerscheuren af. Teng lachte intussen in zijn vuistje omdat zijn wederhelft zich zo stiekern indeluren had laten leggen tn hij zat ondertussen te grinniken over hét rèsultaat. Gezien hij anders altijd goed had opgepast vond zijn wederhelft dat Teng hierdoor géén schade, mocht lijden en betaalde hem een snipperdag uit. Harry Hendriks was ook van de partij Volgende week het vervolg van dit verhaal in het laatste deel van de brief over december 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 19