Derde deel van de brief over december 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. 2e Kerstdag: De hoogmis is uit en de voormalige leden van het comité van de Boerenkermis komen in vergadering bijeen. De vergadering werd gehouden in de bakkerij van G. van Gassel, met het oog erop dat het aidaar warm was en warmte heeft het comité nodig. Ais voorzitter fungeerde Toon Bovee terwijl als secretaris optrad Harry Hendriks. Nadat de voorzitter de aanwezigen een hartelijk welkom had toegeroepen en het doel der vergadering had uiteengezet, volgden de debatten op zijn voorstel. Het voorstel was om met Nieuwjaar de comiteleden en hun huisgenoten een Zalig Nieuwjaar te gaan toewensen en om zodoende in een gepaste stemming de onderlinge band tussen de comiteleden te verstevigen en het nieuwe jaar 1950 te vieren. Op de vergadering voornoemd werd afgesproken om met het Nieuwe jaar na de Mis van 9 uur met de rondgang te beginnen. Over het verloop van deze dag hopen we de volgende maand op terug te komen. Wel willen we nog even vermelden dat de voorzitter van genoemd comité ai was het ter vergadering in de bakkerij van buiten warm, er behoefte aan gevoelde om ook van binnen warm te worden. Na afloop der vergadering terwijl de andere comiteleden nog zaten na te praten over hetgeen was overeengekomen schoot de voorzitter even bij van Gassel in de keuken en kwam na een ogenblik terug met een, een fles onder de arm, waarvan de inhoud veel geleek op water. Nadat de kleine glaasjes welke reeds eerder aanwezig waren, waren ledig gemaakt moest een monster worden genomen van de fles waarvan de inhoud geleek op water. Nadat de kleine jongens boordevol waren gegoten en deze op de gezondheid van de milde gever waren geledigd, moest andermaal nog een monster genomen worden want het comité kon geen beslissing nemen van het gehalte van de inhoud. Zodoende werden steeds monsters genomen zodat toen men tot overeenstemming kwam de fles van haar inhoud was ontdaan. Toen dan de bewuste fles was ontruimd ging het gezelschap de cafe binnen alwaar een ander gezelschap op waardige wijze bezig was de vigilie van het Nieuwe jaar te vieren. Bij dit laatste gezelschap kwam de E.H.B.O. te pas doordat een der aanwezigen welke wij in de beginne van deze brief reeds hebben genoemd in het vuur van zijn rede met de vuist op tafel wilde slaan maar door het scherpe licht verblind zijn vuist liet neerkomen op een borrelglaasje met het reeds genoemde gevolg. Nadat eerste hulp was verleend kon de betrokkene zijn weg vervolgen. De aanwezigen Toen het Veulen nog een 'vulieke' was (27) 5 7

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18