opgeknapt in zijn oorspronkelijke toestand teruggebracht. Hij is van binpen opnieuw in de verf gezet. Op 6 Januari (met het concert ten bate van de handboogschutterij) zal hij weer in gebruik worden genomen. UITVOERINGEN; Op Vrijdag 6 Januari, Zondag 8 en Maandag 9 Januari zal door de Toneelvereniging D.O.E.T. aan het Veulen de eerste opvoering op eigen bodem sinds 1946 ten beste geven. Opgevoerd zal worden 'BOERENSTRIJD'. De rolverdeling enz. gaven we U in een van onze vorige brieven. Hierop komen we de volgende maand terug met een uitvoerig verslag. Wij schakelen nu over naar de Zeereerwaarde Heer Rector voor zijn maandelijks woordje. Beste jongens. Zo zijn we dan bijna in een nieuw jaar beland. Het Jaar Onzes Heren 1950 wat een heilig jaar is. de Paus verwacht veel zegen van God over dit jaar. Moge het zo zijn voor de wereld, voor ons land, het volk van Indonesië en jullie. Moge 1950 het jaar zijn waarin wij U moge begroeten in ons midden. Weest sterk tegen het kwade, behoud het goede en draagt het uit in Uw omgeving. Dit is actief Katholiek zijn. Het zal voor U een onderpand zijn voor een behouden terugkeer in ons midden. Een Uwer is reeds op weg naar hier. Nog enkele dagen en hij is in ons midden. Wij treffen reeds voorbereidingen voor een bescheiden doch waardige ontvangst. Misschien zullen sommige van U daar niet bijster op gesteld zijn. Wij weten het niet, doch dat dunkt ons zo. Misschien vergissen wij ons doch zou onze mening juist zijn, stelt U er dan op in want jongens dat hoort zo. Want probeer U maar eens in ons standpunt in te denken. Wel zal de ontvangst bescheiden doch treffend zijn want wij weten dat gij de eerste dagen niets liever hebt dan met rust gelaten te worden. Nu jongens, veel zullen wij U niet zeggen, wij hebben U immers al in ruime mate bemoedigend en waarschuwend toegesproken. Kortom moge het nieuwe jaar Onzes Heren voor U alle mogelijk goeds brengen zowel naar ziel ais naar lichaam. Tot de volgende keer. Uw met U meelevende en meebiddende RECTOR. Hiermede wordt het pompstation aan de Breehei bedoeld. Daar was al elektriciteit. Uiteindelijk echter hebben de bedrijven ten oosten van de Lorbaan hun elektrische wiedeafrastering via Drab bels Grad Grad Jenneskens) Veulenseweg, gekregen. Over twee weken het derde deel van de brief over december 1949. Gerrit Heintjes v

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 33