Tweede deel van de brief over december 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. BOERENQRGANISATIE: Op Donderdag 5 Januari is bij van Gassel een algemene vergadering welke onder leiding staat van de Landbouwvoorlichtingsdienst. Als onderwerp zal worden behandeld het electrisch afrasteren van weilanden. Ook de Lorbaan zal ditmaal het genoegen hebben niet achter het net te vissen. De Lorbaan zal hiervoor vanaf het Pompstation(*) en vanaf Spreeuwenberg worden aangesloten. Dus in de komende zomer zal het vee aan de Lorbaan achter de electrische draad lopen te grazen. Het grote voordeel van deze afrastering is wel dat degenen die de gewoonte hebben om beleefdheidsbezoeken bij de Jonge meisjes van de Lorbaan des 's- Zondags ais deze gaan melken, te gaan afleggen, geen zorgen meer behoeven te maken voor de kleding en dus niet bang behoeven te zijn dat zij in aanraking komen met de prikkeldraad en zulke bezoeken geen littekens achterlaten. Wel dient er voor te worden gewaakt dat men in onbewaakte ogenblikken niet in aanraking komt met de draden, want dit heeft een gevoelige schok tengevolge. Wel is wettelijk bepaald dat hiervoor waarschuwingsborden moeten worden geplaatst met als opschrift 'PAS OP VOOR DE SCHRIKDRAAD'. Dus mocht de een of ander toch nog onverhoeds een schok opvangen, dan zeggen wij op onze beurt 'het is eigen schuld'. Joke van Meyel en An de Lauw (Nadus de Lauw) zijn beiden geslaagd voor de 2 jarige Huishoudcursus. Dus jongens weer twee gediplomeerde boerinnen meer. Dus als jullie terugkomen en je weet niet hoe je 't potje gekookt krijgt, dan zijn hier weer twee adressen waar je terecht kunt voor inlichtingen (tussen haakjes beide geslaagden zijn nog fats zodat je niet behoeft bang te zijn dat je komt terwijl ze al een ander audiëntie verlenen). Als je trek hebt in rijstebrij, ze staan voor je klaar, maarje moet de rijst zelf medebrengen. WEDEROPBOUW: Indertijd meldden wij in een van onze brieven dat aan het Veulen 2 nieuwe arbeiderswoningen zouden worden gebouwd. Thans kunnen wij melden dat deze plannen zover ten uitvoer zijn gebracht dat men momenteel met de bouw is begonnen. Ze worden gebouwd naast Jeu de Mulder in de weide van Grad Wilms. Van Staveren zijn woning wordt ook opgebouwd. Deze nadert reeds haar voltooiing. Burgers mag ook gaan bouwen en is bezig plannen te maken voor het opbouwen van zijn boerderij. Zij zal binnenkort worden aanbesteed. De zaal bij van Gassel (voormalige noodkerk) is ook weer Toen het Veulen nog een 'vulieke' was (26)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 32