Diaken BILEE2000 De heilige Franeiscus van Assisi kou elk jaar opnieuw urenlang nadenken, als de kerststal werd opgebouwd, over de geboorte van Jezus Christus. Een klooster verhaal verteld, dat hij een kersttal maakte, met hooi een os en een ezel. Bit was iedere keer opnieuw, niet alleen voor hem zelf, maar ook voor zijn edebroeders, een adventEen biograaf vertelt; het was het verlangen van Franciscus naar de geboorte van het Kind. De "VOORBEREIDING'want wat was er nog meer zichtbaar, een stal, os en ezel. Er moest wel iels enorm groots gebeuren, voordat het zover was. Hij sprak over de heilige Geest, die won derlijke duigen met de mensen voorhad. Hoe God de Vader zo scheppend in de mensen bezig kon zijn. De heilige Geest heeft in elke generatie scheppend gewerkt, om een volk te formeren van mensen die Gods liefde kenden en die bereid waren zijn instrumenten van liefde te worden onder de mensen. Abraham, David, Ruth, Paulus, en Moeder Teresa. Zij zijn voorbeelden van de werkzaamheden van de heilige Geest van eeuw tot eeuw. In de jaren voorafgaande aan Jezus' geboorte, was de heilige Geest werkzaam in een kleine groep mensen; Simeon en Hanna, Zacharias en Elisabet en Maria en Jezus. God had een plan voor ieder van deze gelovigen en door het werk van de heilige Geest, konden zij dat plan aanvaarden en hun rol spelen bij de verwelkoming van Christus in de wereld. De heilige Geest deed twee dingen met al deze mensen. Op de Eerste plaats, heiligde Hij hen om meer Beeld en Gelijkenis van God te zijn. Vervolgens openbaarde Hij hen, dat Jezus de Messias en de Heer was. Dit is hetzelfde werk dat de heilige Geest ook in ieder van ons wil doen. Laten we hierop de volgende- week eens wdt nader in gaan. Want alleen de heilige Geest maakt het mogelijk dat Jezus leeft in ieder van ons.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 27