pakketje. Met Kerstmis was de eerste nachtmis in de nieuwe kerk welke meerstemmig door het Veulens zangkoor op schitterende wijze werd uitgevoerd. Het zangkoor van het Veulen mag er zijn. Dat zullen jullie straks bij Uw terugkomst ook wel ervaren. GEBOORTEN: geen. STERFGEVALLEN: geen. ZIEKTEGEVALLEN. Manders Nel ligt nog steeds in het ziekenhuis te Venray. Haar toestand is nog steeds hetzelfde. Vrouw Vennekens is intussen ook weer thuisgekomen en is met Kerstmis weer naar de kerk geweest. Ton van Ooi zag ook geen heil meer in zijn blinde darm en liet hem er maar uithalen. Ton loopt weer maar zonder blinde darm. Meldden wij in onze vorige brief dat Thei Groetelaars ook het bed moest houden, thans moeten wij mededelen dat hij momenteel in het Ziekenhuis te Tegelen is opgenomen en zal zo gauw als er een plaatsje vrijkomt in Hom aldaar ter verpleging worden opgenomen. Harry Thissen had met tweede Kerstdag het ongeluk om met de vuist in een kapotte borrel te slaan met als gevolg dat hij de borrel kon vullen met geen snaps. Hij is intussen weer hersteld zodat in het nieuwe jaar hij dit weer een keertje kan overdoen. VERKERINGEN. De staat van beleg tussen Ber van Ooi en Marie Houben is naar wij vernomen inmiddels ook opgeheven zodat op het ogenblik van een verkering kan worden gesproken. Onze beste wensen vergezellen hun. ZAKELIJK NIEUWS: Akkerwerkzaamheden: Gezien het abnormale zachte weer voor de tijd van het jaar kan op de velden tegenwoordig veel gewerkt worden zodat dit voor vele boeren een verlichting betekent wat betreft de voorjaarswerkzaamheden. Voor te dorsen is het niet zo gunstig omdat de tot heden zachte winter veel vocht met zich mede brengt zodat de vruchten vochtig zijn. De stand der wintergewassen is dan ook buitengewoon goed te noemen. De landbouw is de laatste tijd hier aan het Veulen ook sterk gemechaniseerd. Er zijn vele plaatsen alwaar de tractor de plaats heeft ingenomen van de paarden. U zult wel niet vermoeden dat er aan de Lorbaan alleen al zes zijn en aan het gehele Veulen 11 in totaal. JONGE BOERENORGANISATIE: Op 6 Januari zal te Leunen een studiedag voor de Jonge Boeren van de Kring Venray gehouden worden. De dag wordt ingezet met een plechtige Hoogmis om tien uur. De hele Studiedag zal duren tot des namiddags omstreeks 4 uur. We hopen hiervan de volgende maand een uitvoerig verslag te brengen. Volgende week het tweede deel van de brief over december 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18