Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (25) u Eerste deel van de brief over december 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. Beste vrienden in tndie. Hallo, hallo, hier Veulens thuisfront met haar maandelijkse uitzendingen naar Indie. KERKELIJK NIEUWS. Het nadert de 18e December, Heel de jeugd van het Veulen is in de weer om de zo gewichtige dag welke aanstaande is tot een onvergetelijke te maken. Al zijn de plannen niet groots opgezet ze willen toch iets doen bij de inzegening der kerk. De plannen zijn gemaakt maar wachten op de uitvoering. Er werd een boog geplaatst bij de ingang van het kerkplein en verder zal versierd worden naar de zijingang van de nieuwe kerk welke versiering met vlaggetjes was voltooid. De vrouwelijke jeugd zorgde voor het fijne werk en zo ging men 18 Dec. tegemoet. Aller ogen waren naar de zwaarbewolkte hemel gericht en men vreesde dat de plechtigheden in duigen zouden vallen door regen en wind. Maar zoals bij de eerste steenlegging hadden we de wind mee en boven aller verwachting bleef het droog. Om kwart na tweeen stelde de stoet zich op aan de noodkerk. Voorop de misdienaars met kruis, waarachter achtereenvolgens aansloten, de schooljeugdde Jonge Garde Veulen, Jonge Garde Leunen, parochianen, genodigden, kerkbestuur Ysselsteyn, Leunen en Veulen, Wereldse Autoriteiten en daarachter ten slotte de Geestelijkheid, met bruidjes. Onder de vrolijke tonen der fanfare St. Catharina uit Leunen ging het voorwaarts naar de nieuwe kerk. Aldaar aangekomen werd de kerk door de Hoogeerw. Heer Dekenwelke des morgens ook in Geysteren de nieuwe kerk ingezegend had, eerst van buitenom gezegend terwijl de Veulenaren en verdere belangstellenden buiten wachttenNa de zegening buitenom werd door het zangkoor de Litanie van Allerheiligen ingezet en ging de geestelijkheid en het verdere gedeelte van de stoet de kerk binnen terwijl daarna de kerk van binnen werd gezegend. Vervolgens werd het Allerheiligste door de dienstdoende geestelijkheid voorafgegaan door de bruidjes en het Kerkbestuur met brandende kaarsen van de noodkerk overgebracht naar de nieuwe Kerk. Hierna had een plechtig lof plaats waaronder de Pastoor Hillebrandt uit Ysselsteyn een gloedvolle feestpredicatie hield. Na het lof werd het Te Deum gezongen om dank te brengen aan God voor de zegeningen welke Hij had uitgestort over de bouw der kerk en om Gods zegen af te smeken voor de toekomst. Na het Lof had in de school een koffietafel plaats voor de voornaamste genodigden terwijl de zieken een verrassing kregen in de vorm van een

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 17