VARIA. Frans Fleurkens is voor tijdelijk melkschepper geworden. U 1 moet goed lezen en niet putjesschepper b.v. en zeker niet opschepper. Want de melk moet van onderen uit geschept worden. Vorige maand meldden we dat de toneelvereniging van het Veulen op 6 8 en 9 Januari zal opvoeren 'Boerenstrijd'. Thans zijn wij in staat jullie mede te delen hoe de rolverdeling is vastgelegd. Jan van Vliet een kleine boer (M. Vennekens), Berta, zijn vrouw (To Hendriks), Marietje, hun dochter (Anny Nabuurs), Bernard, hun zoon (Jeu Hendriks) Dijkshoorn, rentenier (A. Jacobs) Klaas Kops grote boer (Wim van Meyei), Gerard, zijn zoon (Piet Hendriks), Jozef Knijpers, koopman en nog wat (Karei Nabuurs), Mieke Slemp, waarzegster (Mien Janssen). Het stuk speelt op een boerendorp voor de oorlog. Coenders Bertus is op 29 November II. met de Volendam weer terug gekeerd in het Vaderland. Men had hem een onvergetelijke thuiskomst bereid. De fanfare bracht de eerstteruggekeerde militair van hun gezelschap de volgende dag een serenade, waarbij Bertus bij monde van de Voorzitter P.J. Weys een hartelijk welkom werd toegeroepen en Bertus weer bij het gezelschap ingelijfd werd. Beste vrienden, het nieuws van de maand is weer uitgeput. Wij eindigen deze uitzending met de hartelijke groeten van alle inwoners van het Veulen en spreken de hoop uit jullie spoedig weer aan het Veulen te moge begroeten en een hartelijk welkom toe te roepen. Wij schakelen thans over naar de Zeereerw. Heer Rector voor zijn maandelijks praatje en keren terug de volgende maand over dezelfde golflengte. Wij geven thans het woord aan de Z. Eerwaarde Heer Rector. Beste jongens. Gisteren is Jan Reintjes al bij mij geweest voor mijn maandelijks krabbeltje en vanavond maken ze de brief verder af. Ik zal dus maar vlug zijn en kort, want om iedere maand zoveel te vertellen als het nieuws al verteld is, valt niet mee. Vanmorgen heeft de Goede Sint weer vele harten gelukkig gemaakt. Gisterenmiddag is hij in de school geweest. Dit is altijd een aardige vertoning. Ook gij zult op zo'n dag onwillekeurig aan huis denken en U in den geest verenigen met uw kleindere broertjes of zusjes als je die nog hebt. Thans staat Uw thuiskomst voor de deur en zijt ge verzameld of wordt verzameld in grote centra. Hier is voor U in tegenstelling met vroeger de lediggang. En ge weet, ledigheid is het oorkussen van den duivel. Blijf flink jongens. Volhard in het goede. Wij zullen U steunen met ons gebed, waarvan wij weten dat gij dat tegenwoordig nog meer nodig hebt dan wat ook. Mijnheer de Rector Volgende week het eerste deel van de brief over december 1949, Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18