voor de kerstpakketten ter beschikking gesteld. Of ze werden bij opbod 19 verkocht, waarbij de opbrengst in de kas van het thuisfront vloeide. Alles bij eikaar was de opbrengst voldoende voor de verzorging van uw kerstpakketten. Verder waren de navolgende attracties opgesteld: Rad van Avonturen, Windbuks {3 stuks), Biljart, naam van de pop raden, Hulp in de Huishouding, Balwerpen voor dames, Bussenwerpen, Wandelende Jood, Petten slaan en flessen vissen. Tevens werden telegrammen en mutsen te verkoop aangeboden. Diverse consumpties, o.a. bier, koffie, oliebollen, appelbollen, patates frites en gebak waren verkrijgbaar. Een grote loterij werd op touw gezet en 30 jongens zorgden voor de kermis voor de verkoop van de loten. Ook tijdens de kermis werden nog loten verkocht. Er werden 1845 loten geplaatst. Er waren prijzen uitgeloofd voor het grootste, zwaarste en oudste paar. De fanfare uit Leunen zorgde beide avonden voor d© muzikale opluistering. Twee wagens op luchtbanden vormden de bühne. Een ervan was voor de muzikanten, de andere was voor de stand van het Thuisfront en voor het rad van avonturen. Het organisatie comité bestond uit de navolgende leden: Harry Hendriks, Toon Drabbels, Handrie Reintjes, Jac. Nijsen, Tinus Vennekens, Handrie Koenen (Steegsbroek), Teng Houben, Pietje Mulders, Wim van Meyel, Jan Reintjes en Lei Cox. Naast het comité verleenden 34 meisjes hun medewerking voor de bediening van de diverse stands enz. aan de hoofdingang van de school was een lichtreclame in rode letters aangebracht: 'Bezoekt onze Boerenkermis'. De prijzen waaronder zeer waardevolle,werden gratis bijeen gegaard. Het bezoek heeft alle verwachting overtroffen, 's Zondags werd de zaak bijna het onderste boven gezet. De netto baten bedroegen fi. 1783,28 en Thuisfront fl. 92,66 totaal fl. 1875,94. Je ziet een schitterend succes. VARIA. Op 10 October jl. was het 5 jaar geleden dat de Veulense jongens naar Duitsland werden gedeporteerd. 18 October d.a.v. was het 5 jaar geleden dat het westelijk deel van het Veulen door de Tommy's werd bevrijd. Ook Venray herdacht die dag de bevrijding. In Venray werd op Zondag 23 October een monument voor de gevallenen onthuld op de hoek Hofstraat-Kerkpad. Na een plechtige Hoogmis in de Parochiekerk voor de oorlogsslachtoffers vond een officiële onthulling plaats door twee van de meest getroffenen uit Venray, w.o. ook Jeu de Keizer. De boerenkermis (een soort fancy-fair) werd vanaf 1949jaarlijks gehouden om de financiële lasten van de nieuwe kerk te verlichten. De laatste boerenkermis werd gehouden in mei 1962 in zaal van Gassel. Volgende week het derde deel van de brief over oktober 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 20