- 18 Leunen 15 personen moeten gaan rusten. De juistheid biervan kan ik op het ogenblik niet achterhalen. HUWELIJKEN: Anneke Reintjes van hier en Jos Lensen Holthees trouwden reeds voor de wet. Het Kerkelijk huwelijk zal waarschijnlijk in het voorjaar plaats vinden. Gerrit Kusters van hier en Nel van Hoof te Venray, Broekwegwerkten alles achter eikaar af. Zij verschenen reeds voor de Ambtenaar van de Burgelijken Stand en hopen op Zaterdag 5 Nov. a.s. in de Parochiekerk van Venray de eed van trouw voor het leven af te leggen. Zij gaan op kamers wonen bij van Hoof. Ook zullen in het begin van November Marie en Wies de Lauw (Steegsbroek) in het huwelijksbootje stappen. VERKERINGEN: Karei Nabuurs heeft sinds geruimen tijd kennis met Nelly van Dyck Deurneseweg (P.J. van Dyck) ZAKELIJK NIEUWS: In verband met de fruit- en suikerbietenoogst welke dit jaar buitengewoon groot is zijn vele boeren achterop geraakt met hun werk. Dientengevolge moet er nog veel rogge gezaaid worden. Op vele plaatsen hebben de nog op het veld staande bieten enigszins van de vorst te lijden gehad, want we hebben al een wintertje in zakformaat achter de rug, welke ook veel schade heeft aangericht aan de late herfstgewassen. De Zuid westerstorm welke woedde op Woensdag 26 October heeft verschillende strohopen omver gehaald. De bladeren der bomen welke intussen een goudgele kleur gingen krijgen werden afgerukt en maakten plaats voor een doodse aanblik van de winter. Wat de geruchten omtrent de verschijning van O.L. Vrouw te Weert zonden wij U reeds een verslag uit het Dagblad van N. Limburg. Dit verslag zult u intussen wel reeds ontvangen hebben of in de eerstkomende dagen ontvangen. WEDEROPBOUW: M. van Staveren is begonnen met het definitieve herstel van het woonhuis en bij Hendrikx (steenfabriek) zal men eerstdaags beginnen. VERENIGINGEN: Op een gehouden algemene vergadering van de Toneelvereniging werden tot bestuursleden gekozen Jeu Hendriks (secr.) P. Clephas en Toon Jacobs zodat het Bestuur nu met Wim van Meyel en Jan Reintjes weer voltallig is. Er werd vervolgens besloten om deze winter weer aan 't Veulen een uitvoering te geven en wel op 6-8 en 9 Jan. a.s. Dit zai dan plaats hebben in de vrijkomende zaai van G. van GasselfOpgevoerd zal worden 'BOERENSTRIJD'. De rolverdeling zal nog plaats hebben. Hierover de volgende keer. Zaal van Gasset diende van 1946 tot dec. 1949 als noodkerk. Over twee weken het tweede deel van de brief over oktober 1949. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 19