Toen het Veulen nog een 'vulieke' was (19) 17 Eerste deel van de brief over oktober 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. Hallo, hallo hier Veulens Thuisfront met het nieuws over de afgelopen maand October. Wij beginnen onze uitzending met een kort weerbericht, in de eerste dagen van October zonnig weer met zachte Zuidenwind afkomstig van de Boerenkermis. Tevens enkele overdrijvende wolkenvelden met af en toe een regenbuitje waarbij er enkele van binnen nat werden. Verdere vooruitzichten matig weer zonder uitschieters. Vervolgens hoort U het nieuws: PERSONENNIEUWS. GEBOORTEN: Op 4 October werd bij G. van Gassei een jonge dochter geboren. Nadat van Gassei op de Boerenkermis met een pracht polshorloge de eerste prijs biljart naar huis sleepte verraste de ooievaar hem in de nacht met de hoofdprijs, een jonge dochter. Volgens van Gassei was de eerste prijs beter dan de hoofdprijs want de eerste prijs was direct bruikbaar maar de hoofdprijs daarop moet hij ettelijke jaren wachten. Vervolgens werd er deze maand bij M. Derks Lorbaan een jonge dochter geboren. Hier bracht de ooievaar de eerste dochter dus de boodschap was goed doorgegeven. Wij wensen de vaders en moeders van harte proficiat en hopen dat de nieuwe wereldburgers moge opgroeien in eer en deugd tot vreugde der ouders en als eerzame burgers voor Kerk en Vaderland. ZIEKTEGEVALLEN: Meidden wij reeds vroeger dat Nelly Hendriks (steenfabriek) reeds enige tijd ziek was, thans moeten wij mededelen dat ondanks haar gezondheidstoestand welke vooruitgaande is, zij op doktersvoorschrift nog enige tijd het bed zal moeten houden. De oudste dochter van Jeu de Muider is vrij ernstig ziek. Zij is opgenomen in het Ziekenhuis te Venray. Haar ziekte is volgens men zegt vrij ernstig maar uit nadere berichten dezer dagen bieek dat zij weer enigszins aan de beterhand was. Voorts een jongen van M. Derks Lorbaan, een jongen van v. Rijswijck, een dochtertje van Hagens en een jongen en dochter van H. Reintjes moeten in verband met het destijds gemelde bevolkingsonderzoek het bed houden, te beginnen met 6 weken volgens men zegt. Evenzo moet Piet van Toon de smid in Leunen in bed blijven. Dit gezin wordt thans zwaar getroffen eerst de moeder naar het kerkhof en als de zoon van de uitvaart thuiskomt staat de dokter op hem te wachten en stopt hem meteen voor onbepaalde tijd onder de dekens. Dit is een zware slag voor de vader die thans alleen in de smederij staat met een jongen van plm. 17 jaar. Zoais wordt beweerd zouden er in

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18