ki mi it si SAMENWERKING IN EN TUSSEN PAROCHIES; CLUSTER Leunen - Veulen - e Liturgie maakt de parochie en plaatselijke kerk. Wij spraken over de avondwake. Nu gaan wij verder met de liturgie in zijn algemeenheid. Liturgie is meer dan een woordenspel. Liturgie is samenzijn met Jezus onze Heer.Waar twee of drie samenkomen in Jezus mijn naam daar ben Ik in hun midden. (Mat. 18,20) als hoogtepuntAan de basis van ons christelijke vieren, de liturgie, ligt het geloof, dat God niet verre van ons maar ons tege moet is gekomen. Hij is onze mensenwereld binnengetreden en vulde onze geschiedenis met Zijn Heil; of heilsgeschiedenis. Die geschiede nis van God met ons begon met het oude verbond en bereikte ham m r hoogtepunt in Jezus Christus.God-met-ons" is nog steeds niet ten einde, maar gaat door de kracht van de Geest verder in de gelovigen van Jezus leert ons dat God gericht Is op het leven en geluk van iensen. Hijzelf is daarvan het duidelijke bewijs; Gods Zoon voor ons mensen. Reden genoeg om God in Zijn huis, te willen ontmoeten., te loven, te prijzen en te aanbidden. Wel, dat doen wij in alle vormen van liturgie. Niet voor niets eindigen wij onze gebeden met; door Jezus Christus, Uw Zoon, die met U leeft en heerst in de eeuwen der eeuwen En wij als aanwezigen (be-)Amen dit dan. Daarom moet ons cluster veel aandacht blijven besteden aan de liturjjie. Het Woord van God kan niet los gezien worden van ons pastoraal werk. Voor als Clus ter is het duidelijk, dat liturgie niet los gezien mag worden van het ver kondigen en belijden van de Blijde Boodschap voor ons leven. Deze Blijde Boodschap van Jezus moeten wij blijvend tot ons nemen, ons hierdoor laten inspireren, om van daar uit ons werk in de Kerk, Parochie en in ons leven gestalte te geven; Gods liefde onder de ensen zichtbaar maken, en levend doen zijn in onze parochie gemeenschap. De liturgie is het hoogtepunt, waarop de werkzaam heden in de parochie steunen. We horen God en wij horen elkaar. Heel ons en ons ij de Bron van het Leven. Een parochie is aldus een gebied, waar mensen bewust het geloof in Christus,delen, willen luisteren naar Zijn Woord en hun leven daar op willen afsi Lea. Een parochie heeft de intentie; om een levende gemeenschap te zijn met Christus als centrum. Diaken

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 21