Ban ben jij misschien wel de nieuwe collega-vrijwilliger voor de Kindertelefoon! De Kindertelefoon is elke dag van 14.00 tot 20.00 uur telefonisch bereikbaar voor kinderen en jongeren van 8 tot 18 jaar. Een vrijwilliger van de Kindertelefoon draait elke week 4 urn telefoondienst op tijden die hem of haar het beste uitkomen en neemt deel aan de maandelijks groepsbijeenkomsten. Daarnaast zijn vrijwilligers actief in zaken als roosterplanning, PR, gastlessen, werving etc. Natuurlijk word je eerst terdege op het werk voorbereid. De inwerkperiode duurt ongeveer drie maanden en bevat een training en een stage aan de telefoon. In de training wordt o.a. ingegaan op gesprekstechnieken en thema's waar vaak over gebeld wordt. Het inwerken aan de telefoon doe je met hulp van jouw persoonlijk maatje. Heb je interesse? Vraag dan even een informatiepakket aan op het kantoor van de Kindertelefoon: 077-3514057. Op zondag, 12 september a.s. organiseert de V.Z.O. Heide, Leunen, Mer- selo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn weer haar jaarlijkse fietstocht. DE rustplaats is tussen Merselo en Overloon, bij de koikarper kwekerij, waar men even kan uitrusten, rondkijken en waar men een consumptie aangebo den krijgt. Gestart kan worden tussen 11.00 en 14.00 uur bij Herberg de Peel in Ys selsteyn, of bij Cafe d'n Tommes in Merselo, of bij Stomerij Rutten in Hei de. De startplaats is tevens finishplaats. Het is een recreatieve fietstocht, waarbij ook enkele vragen beantwoord kunnen worden, kortom een leuk uitstapje voor het hele gezin. De tocht is ongeveer 35 km. lang. Het inschrijfgeld bedraagt f 5,00 (kinderen tot 12 jaar f 2,50) en de op brengst is dit jaar bestemd voor de peuterspeelzalen in onze dorpen. We hopen, dat het zondag lekker fietsweer zal zijn, zodat velen kunnen genieten van deze mooie fietstocht. Kindertelefoon zoekt enthousiaste collega-vrijwilligers

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 20