17 de ander is onbekend. Allesweet is voor mensen onmogelijk. Vervolgens zien we beide ouderparen en daarachter de diverse familieleden etc. De mannen allen in gaia, de vrouwen allen in lange tot op de grond afhangende statiegewaden in diverse variërende tinten. Onze ogen niet veel meer gewend zijnde dan een blauwe boezeroen en een manchester broek, hoogstens op gezette tijden een meisjessnoetje beginnen vervaarlijk te knipperen. Ze schijnen dergelijke rijke kleurschakering niet te kunnen verdragen. Op een gegeven moment wordt het zelfs zo erg dat we slechts nog maar een kleur kunnen onderscheiden, n.l. pimpelpaars met donkere wolken. Ondertussen bestijgt het gezelschap de trappen van het Gemeentehuis. Wanneer de stoet binnen geloodst is, sluiten zich de deuren hermetisch en de jeugd ligt achter hen. Van de grote gebeurtenis op het Gemeentehuis zijn we geen getuige geweest. Wij veronderstellen dat het jawoord op het Gemeentehuis tegenover de Ambtenaar van de Burgelijken Stand net zo deftig geklonken zal hebben als de toiletten waren. Toen de plechtigheden aldaar teneinde waren zette de stoet zich in beweging om zich naar de kerkte begeven. De Plechtigheden in de kerk zowel als op het Gemeentehuis werden op de gevoelige plaat vastgelegd. De verdere dag werd doorgebracht in hotel de Zwaan, 's Namiddags ging het paar naar Luxemburg aiwaar de wittebroodsweken doorgebracht zuilen worden, om daarna in hun nieuwe home te landen. SPORT: De ruiterclub ging 1.1. Zondag naar concours te Horst en wist een vierde prijs in de wacht te slepen voor dressuur. VARIA: Venray zal op 25-26 en 27 September voor het eerst sinds 1935 het genoegen hebben om weer de poorten te openen voor een grote landbouw- en Middenstandstentoonstelling. Deze tentoonstelling wordt gehouden op het sportterrein aan de Leunseweg en de voorbereidingen zijn in volle gang. Nadere bijzonderheden bij de volgende uitzending. Voorts zijn plannen in voorbereiding om op 2 en 3 October aan het Veuien een Boerenkermis te organiseren ten bate van de kerk. Bij de volgende twee afleveringen van de brief over augustus, neemt de speciale correspondent Bemhard Person, u mee naar Venrayse kermis voor een zeer interessant verslag over de belevenissen van enkele Veulenaren. Gerrit Reintjes

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 18