Tweede deel van de brief over augustus 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN: De smid heeft een knechtje gekregen. Vers van de ambachtsschool. Het is een jongen van Loenen P. uit Leunen. Toon Janssen heeft met z'n gezin de woning van de steenfabriek veriaten en heeft zijn intrek genomen in de noodwoning van G. Reintjes. HUWELIJKEN: Anna van de Heuvel (dienstbode van de fam. Mulders) en Jep Hendriks (zoon van Siene Grad) zijn 31 Augustus in de Zeiiberg getrouwd. De bruiloft werd gevierd bij van de Heuvel te Zeiiberg. Hoe klein de plaats ook was, het was een plezierige en smakelijke bruiloft. Zij hebben hun intrek genomen in Kamp E op Peelplan Zuid. We komen terug op de in de vorige maand afgekondigde grootse gebeurtenis, n.l. de bruiloft van Miet Nabuurs en Frans Huisman op 23 Augustus 1949. Het is 's morgens plm. kwart voor tien. Onze blikken dwalen over het marktplein te Venray en onze ogen staren onafgewend in de richting van de voordeur van Hotel de Zwaan. Van daaruit zal het bruidspaar op weg gaan naar stadhuis en kerk om de eerste schreden te zetten op het gezamenlijke levenspad. Het paar in spe is reeds per auto gearriveerd en treft waarschijnlijk de laatste voorbereidselen, zoals snuitjes bijpoederen en toiletten schikken. Een aantal Veulenaren waaronder de meeste vrouwen (volkomen begrijpelijk nietwaar) staan op het marktplein geparkeerd teneinde alles wat komen gaat toch maar goed in ogenschouw te kunnen nemen. Dan ziet men plotseling de menigte reikhalzen en ja hoor, zij komen. Zij komenHiep, hiep, hoera. Een statig paar verschijnt op de drempel vooraf gegaan door een tweetal bruidjes. De drukte en het luide geroezemoes van stemmen en het verkeer verstomd en verstopt. Eerbiedig wordt hoed of pet voorzover men deze op het hoofd heeft, even van de plaat gelicht. Zelfs mensen wiens schedel bij het volle daglicht in aanblik niet zo veel verschilt van het zich in tegenovergestelde richting bevindende hemellichaam, nemen nog liever het risico van een verkoudheid of flinke griep, dan op dit ogenblik voor Jan Lullllll met de pet over de oren staan. Intussen schrijdt het paar dwars de straat over naar het Gemeentehuis, aiwaar voor de Wet, in deze vertegenwoordigd door de Ambtenaar van de Burgelijken Stand het vonnis zal worden voltrokken. Een lange witte sleep sleept achter de witte bruid aan, opgehouden door twee blauwe bruidsmeisjes, de twee jongste zusjes van de bruid. Daarachter volgden de getuigen. Een ervan was de broer van de bruid, commandant van den ruiterclub, Toen het Veulen nog een 'vulleke' was (13) 16

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 17