Toen het Veulen nog een 'vulleke' was 13 Enige informatie uit brieven die voor april 1949 verstuurd zijn aan onze jongens in Indië: De bouw van de kerk vordert goed. De Rectoraatswoning is reeds kiaar en werd eind oktober 1948 door Rector Verbugt betrokken. In direct verband daarmee nam het nieuwe hoofd der school, meester De Krijger, zijn intrek in het schoolhuis. Op 2 november 1948 stond hij officieel voor het eerst voor de Veulense schoolklassen. De nieuwe hoofdonderwijzer beschikt over een goede zangstem en de leiding van het zangkoor zal hem ook wel toevertrouwd zijn Bloemlezing uit de brief van april 1949 van het Veulens Thuisfront aan onze jongens in Indië: w Vanaf nu een maandelijkse nieuwsbrief met Veulens nieuws, bijeen vergaard door A. v. Ooi, G Thissen, P. Hendriks, Fr. Fleurkensen Fr. Mulders. In het Veulen is reeds de eerste overledene op het nieuwe kerkhof begraven, nl. H. Voilenberg van het Steegsbroek. Hier zijn de laatste tijd nogal veel ongelukken gebeurd in het drukke verkeer. Het is dan ook alweer net zo druk als voor de oorlog. Het zal je opvallen dat hier aan het Veulen als je weer thuiskomt veel is veranderd. De Kerk schiet ai heel goed op. Ook zijn ze een pompstation aan het bouwen dat straks Nrd.Limburg van water zal gaan voorzien. Nog deze zomer, waar schijnlijk in Juli, zal men in Ven ray reeds de kraantjes open kunnen draaien. Het Pompstation is gelegen in de Gemeentebosch. Het is gelegen aan de weg van Meyers Overbroek naar de Schadijk. Deze weg is inmiddels voor een groot gedeelte verhard. Ook loopt er een gasleiding door het Veulen maar we hebben er zo weinig aan, we krijgen er niets van. Ook Ysselsteyn is inmiddels voorzien van electrisch licht maar niet verder dan bij Slangen zodat men achter op het Veulen weer achter het net vist. Van dit jaar hebben we buitengewoon mooi weer gehad omstreeks en met Pasen. De temperatuur liep zelfs op tot bijna 30 graden hetgeen in geen 100 jaar is voorgekomen. Nu de jacht weer open is komt dit mooie weer goed van pas. Aangezien het Paas maandag in Lottum bal was togen vele Veulense jongens naar Lottum waar ze met en zonder vergunning jacht maakten op de patrijsjes en trachtten er eentje te verschalken. Doch de meeste schoten hopeloos mis en in een ander geval vleugellam. Doch had men er eentje

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 14