2. MISDIENAARS; za 19.00 Kim Vullings en Anne Lies Heidens zo 10.00 Jop Janssen en Mark Werjs WeekbeurtGroep 3. Woensdag geen avondmis. LECT0TEN; za 19.00 Lies van Bavei zo 10.00 Goen Reintjes GEDOOPT: Britt Verschuuren, Qverbroekseweg 12. VASTENAKTIE 1999 Onderdak voor straatkinderen en stoepbewoners in Bombay, (India). Het is haast onvoorstelbaar, maar bijna de helft van de één mil jard inwoners van India leeft onder de absolute armoedegrens. De meeste armen wonen in de 600.000 dorpen op het platteland. Het leven in de grote steden valt ook niet altijd mee. Ais het meezit kunnen nieuwe stadsbewoners in een krottenwijk terecht. Velen moeten echter met de trottoirs genoegen nemen. In het oude centrum van een stad als Bombay zijn zo her en der sloppen ontstaan lang de openbare weg. Dat is illegaal en leidt vaak tot problemen met de politie. De mensen leven in een voortdurende angst voor brute ontruimingen. Maar er is hoop voor de 200.000 vrouwen, mannen en kinderen die in Bombay in armoede op de straten en stoepen leven. Die hoop biedt de organisatie SPARC. Samen met SPARC organiseren de stoep bewoners zichzelf. Ze onderhandelen met het stadsbestuur om in veiliger plekken een echte woonwijk op te zetten. En met succes Ze bouwen zelf de voorzieningen en SPARC verleent hun krediet voor een eigen bedrijfje. Speciale aandacht krijgen de straatkinderen. Ze hebben geen fami lie, geen opleiding en nauwelijks toekomst. Meisjes probeert SPARC bij een gezin onder te brengen. Voor de jongens heeft SPARC' twee grote slaapplaatsen ingericht onder het spoorwegstation Churchgate. Driehonderd straatjongens kunnen daar nu rustig slapen. De slaapplaatsen ontwikkelen zich steeds tot een echt tehuis. De jongens hebben samen de slaapplaatsen geschilderd, doen zelf de was en koken om beurten voor elkaar. Binnenkort wil Sparc nog twee slaapplaatsen met ruimte voor 300 jongens openenen Met uw steun voor Vastenaktie geeft u vrouwen en mannen, maar vooral kinderen in Bombay een menswaariger toekomst.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 3