Ffeestweekend te Leunen 19-21 maart: 12 Twee grote activiteiten in een weêKenö Nog ruim twee weken en dan is het zover. Dan gaan de zo lang en intensief voorbereidde festiviteiten in Leunen van start. De organisatoren hebben kosten nog moeite gespaard óm een programma 'voor elk Wat wils' samen te stellen. Dit jaar heeft organisator harmonie St. Catharina besloten om in een weekend twee activiteiten samen te voegen: op vrijdag en zaterdag de muziekfeesten, met aansluitend op zondag de spectaculaire en gezellige goederen- en dienstenveiling. Muziekfeesten weer terug van weggeweest De laatste muziekfeesten dateren alweer van het jaar 1997. Hoewel de muziekfeesten jarenlang garant stonden voor succes, was het financiële resultaat in dat jaar ondanks de aanwezigheid van een "Dijk" van een groep zo teleurstellend, dat men zocht naar een goed alternatief. Dat werd vorig jaar gevonden in de organisatie van de zo succesvolle goederen- en dienstenveiling. Een uitvoerige evaluatie van de muziekfeesten had overigens geleerd, dat deze nog wel degelijk bestaansrecht hadden. Öm haar leden niet twee keer in een jaar te belasten koos het bestuur voor de samenvoeging van de beide succesnummers. B léf Op vrijdagavond opent de groep Kaja om het programma voor een ongetwijfeld stampvolle zaal met naar verwachting vooral jeugdige muziekliefhebbers. "Kaja" is afkomstig uit onze eigen regio en heeft inmiddels al een behoorlijke naamsbekendheid opgebouwd. Hun kwaliteit staat dus buiten kijf en zij zullen zeker de zaal in stemming weten te brengen voor het optreden van de Zeeuwse rockband Bi$f. Deze formatie bestaat sinds 1992 en heeft zich in zeer korte tijd opgewerkt tot een van de meest bekende Nederlandstalige popgroepen. Onlangs verscheen hun tweede album 'Helder' met 16 nieuwe nummers. Hun hierin geëtaleerde hartstochtelijke passie voor muziek weten zij zodanig op hun publiek over te brengen, dat de zaal binnen no time 'om' is. "Wat zou je doen" is de schitterende meezinger, waarmee de band zeker ook deze avond weer de zaal op z'n kop zal zetten! Avond van de lach en Geert Peizer Op zaterdagavond kan er gelachen met Striepke Veur en de Noot. Beide gezel schappen staan garant voor onvervalste humor met uitstekende muzikale begeleiding en verrassende (ook carnavaleske) cabaretonderdelen. Voor een heerlijk avondje uit, draagt bovendien Geert Peizer zorg. Deze Venrayse kastelein behoeft nog weinig toelichting: het publiek krijgt een aangename kick van door hem vertolkte nummers van beroemdheden als Joe Cocker en Andrea Bocellfen wie kent hem niet van de bekende Amsterdamse avonden? Speciaal voor de kinderen Op zaterdagmiddag om 14.00 uur zal clown "Malle Mat" de kinderen vermaken. Verder is er voor hen op zondag voorafgaande aan de veiling een ballonnenwedstrijd met een verrassende start en enkele mooie prijzen. Tevens kunnen zij kennis maken met de brede rug van enkele pony's, waarop de kinderen over een speciaal uitgezet parcours de wereld vanuit zekere hoogte mogen bekijken. Goederen- en dienstenveiling Ter afsluiting van het feestweekend start om 14.00 uur de veiling. Opnieuw zullen de 3 vorsten van de carnavalsverenigingen uit Leunen, Veulen en Heide afwisselend de kavels aan de vrouw en de man brengen. De leden van de harmonie hebben weer vele sponsors bereid gevonden om met goederen en diensten de veiling tot een succes te kunnen maken. Wat te denken van een rondvlucht boven Venray? Of een half varken? Of.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1999 | | pagina 13