14 En werd hij in 1975 door de toenmalige secretaris gevraagd om in het bestuur van de carnavalsvereniging te komen wat indertijd bevestigd werd op een bierviltje, onder voorbehoud dat zijn vrouw Jo hier ook mee akkoord ging. In 1977 werd Leo prins van de Knölleke's. Dat zelfde jaar klopte de secretaris weer bij hem aan en vroeg hem de vacature van voorzitter op te vullen. Leo heeft hierop ja gezegd en deze functie 7 jaar bekleed. Inmiddels is hij ook alweer 14 jaar jurylid van de carnavalsoptocht in Leunen. Als vrijwilliger heeft Leo meer dan 20 jaar voor de fanfare, nu inmiddels harmonie, getapt tijdens hun muziekfeesten. Vaak zelfs meerdere dagen. Diverse andere verenigingen maakte ook graag gebruik van zijn tap- en ober kwaliteiten. Een van zijn grootste hobby's is biljarten. Mede daarom zal hij in 1967 wel voorop hebben gestaan bij de oprichting van de biljartclub van Leunen. Hiervan heeft hij 13 jaar de voorzittershamer gehanteerd. Maar niet alleen in Leunen ook in Venray heeft hij in het bestuur van de biljartbond gezeten. En omdat biljarten nog steeds zijn grote passie is gaat hij enkele keren per week naar "De Schakel" om een paar potjes te biljarten bij de Ouderen biljartclub. Voor deze club heeft hij de taak van penningmeester 3 jaar vervult. Verder vindt Leo het leuk om wat te koken. Iedere woensdag maakt hij Chinese tomatensoep en een Indische hap. En zolang hun vroegere buurjongen op zichzelf is gaan wonen brengt die iedere dinsdagavond 2 pannetjes. Deze worden dan 's woensdags gevuld met Chinese tomatensoep en de Indische hap die Leo dan gemaakt heeft. Één ding zag Leo graag veranderd en dat is dat de Kermis en Carnavalsbals om 24.00 uur afgelopen waren. "Dan is het tenminste nog leuk om ergens samen koffie te gaan drinken. Dit alles is voor het bestuur van carnavalsvereniging "'t Knölleke" de aanleiding geweest om te besluiten hem te belonen met de allerhoogste onderscheiding, welke wij in Leunen kennen. Wij nodigen iedereen uit aanwezig te zijn bij deze plechtige uitreiking op zondag 10 januari a.s. in Gemeenschapshuis "de Brink te Leunen, om 14:00 uur. Wij hopen dat hij deze hoogste onderscheiding trots en temidden van zijn familie in goede gezondheid nog lang mag dragen. T ot ziens, Carnavalsvereniging 't Knölleke" Leunen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 15