CARNAVALSVERENIGING "DE GOUDEN KNOL" De hoogste onderscheiding van de "Knölleke's" gaat dit seizoen naar: LEO JACOBS De Gouden Knol is dit jaar toegekend aan Leo Jacobs voor zijn enorme inzet in diverse verenigingen waaronder de voetbalclub, scheidsrechters- en biljartvereniging en onze eigen carnavalsvereniging. Voor deze verenigingen heeft hij zijn steentje met name bijgedragen op het bestuurlijk vlak. Als vrijwilliger hebben diverse verenigingen regelmatig een beroep op hem gedaan, nooit tevergeefs. Leo werd in 1935 aan de Leunseweg in Leunen geboren. Tijdens zijn militaire dienst heeft hij gevaren bij de Royal Navy. Wat hem toch iedere keer zwaar af ging. Echte zeemansbenen heeft hij nooit gekregen. In 1962 trouwde hij met Jo Hermens uit Wilbertoord. Uit dit huwelijk werden 3 kinderen geboren Hans, Wim en Marie José. Leo en Jo hebben inmiddels 4 schatten van kleinkinderen. Nadat Leo ruim 40 jaar bij de Blitta in Venray heeft gewerkt maakt hij nu sinds 6 jaar gebruik van de VUT. Hij is altijd een echt verenigingsman geweest. In 1963 werd hij voor een jaar of zes jeugdleider van de voetbalclub. Daarna is hij in 1976 nog eens jeugdleider geweest maar nu van de B-Jeugd. Tevens is hij 5 jaar leider van het senioren voetbal en 10 jaar voetbalscheidsrechter geweest. Ook heeft hij 6 jaar als vice voorzitter in het bestuur van de scheidsrechtersvereniging kring Horst-Venray gezeten. Vanaf het seizoen '77-'78 is hij samen met zijn vrouw Jo de voetbalkantine gaan beheren. In 1974 toen Leo nog niets met de carnavalsvereniging te maken had is hij met de wagenbouw begonnen. Natuurlijk is dit niet onopgemerkt voorbij gegaan.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1998 | | pagina 14